CUI 3737180
GRANIT SRL
GRANIT SRL este o firmă din Moişeni, județul Satu Mare, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei. Firma este plătitoare de TVA din 1997 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 412.9 mii lei (+38.1% față de 2024), un profit net de 3.5 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
3737180
Nr. înregistrare
J30/670/1991
EUID
ROONRC.J30/670/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Satu Mare
Localitate
Moişeni
Adresă
STR. PRINCIPALA, NR.153
Data înregistrării
09-04-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.04.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-1997
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietreiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
412 925
Rezultat net
+3 549
Capitaluri proprii
543 839
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
297 628
|
301 580
|
327 389
|
310 163
|
300 421
|
300 422
|
304 619
|
341 978
|
335 068
|
335 534
|
343 260
|
284 805
|
300 669
|
333 989
|
125 080
|
| Active circulante |
407 382
|
356 245
|
518 982
|
936 128
|
954 559
|
984 212
|
928 359
|
1 032 027
|
1 232 294
|
1 301 677
|
1 191 580
|
1 146 488
|
839 488
|
1 226 784
|
865 863
|
| Stocuri |
321 381
|
328 048
|
408 962
|
696 315
|
705 668
|
738 615
|
660 556
|
718 564
|
857 387
|
885 093
|
781 604
|
776 149
|
468 024
|
770 375
|
421 092
|
| Creanțe |
68 298
|
13 923
|
107 406
|
232 001
|
246 657
|
231 465
|
259 132
|
311 073
|
343 745
|
368 314
|
364 052
|
361 300
|
362 284
|
442 732
|
440 816
|
| Casa și conturi la bănci |
17 703
|
14 274
|
2 614
|
7 812
|
2 234
|
14 132
|
8 671
|
2 390
|
31 162
|
48 270
|
45 924
|
9 039
|
9 180
|
13 677
|
3 955
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
22 600
|
—
|
170 634
|
170 634
|
| Datorii |
161 171
|
117 535
|
314 082
|
284 125
|
198 540
|
191 009
|
176 078
|
354 627
|
488 792
|
1 501 025
|
1 392 270
|
1 319 823
|
1 023 310
|
1 643 490
|
1 087 923
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
543 839
|
540 290
|
532 289
|
962 166
|
1 056 440
|
1 093 625
|
1 056 900
|
1 019 378
|
1 078 570
|
136 186
|
142 570
|
134 070
|
116 847
|
87 917
|
73 654
|
| Capital subscris vărsat |
1 055 000
|
1 055 000
|
1 055 000
|
1 055 000
|
1 055 000
|
1 055 000
|
1 055 000
|
1 055 000
|
1 055 000
|
55 000
|
55 000
|
55 000
|
55 000
|
55 000
|
55 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
412 925
|
299 029
|
510 578
|
185 245
|
297 827
|
463 486
|
452 904
|
460 037
|
473 279
|
370 951
|
718 447
|
674 656
|
706 611
|
534 805
|
771 281
|
| Venituri totale |
648 017
|
583 103
|
510 578
|
185 245
|
297 847
|
463 487
|
489 864
|
466 813
|
484 607
|
649 248
|
718 457
|
766 466
|
772 416
|
567 650
|
827 458
|
| Cheltuieli totale |
643 792
|
569 196
|
856 275
|
277 666
|
332 054
|
421 969
|
449 828
|
520 833
|
542 222
|
645 188
|
708 336
|
748 943
|
742 786
|
546 937
|
806 171
|
| Rezultat brut |
+4 225
|
+13 907
|
−345 697
|
−92 421
|
−34 207
|
+41 518
|
+40 036
|
−54 020
|
−57 615
|
+4 060
|
+10 121
|
+17 523
|
+29 630
|
+20 713
|
+21 287
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+3 549
|
+8 001
|
−350 802
|
−94 273
|
−37 186
|
+36 724
|
+37 522
|
−54 020
|
−57 615
|
+3 500
|
+8 502
|
+17 223
|
+28 930
|
+14 263
|
+15 356
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
5
|
0
|
4
|
0
|
6
|
7
|
10
|
8
|
15
|
16
|
16
|
10
|
10
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GRANIT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 412 925 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 549 lei.
-
Este GRANIT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, GRANIT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1997.
-
Ce cod CAEN principal are GRANIT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei.
-
Când a fost înființată GRANIT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iulie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GRANIT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GRANIT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.