CUI 37414745
MARVEL AUTO SRL
MARVEL AUTO SRL este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat. Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.9 mil. lei (+18.3% față de 2024) și un profit net de 9.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
37414745
Nr. înregistrare
J2017005536407
EUID
ROONRC.J40/5536/2017
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
STR LĂMÂIŢEI, NR.38, CAMERA 3
Data înregistrării
19-04-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.04.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
-
4519 - Comerţ cu alte autovehicule
-
4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 901 254
Rezultat net
+9 642
Capitaluri proprii
336 137
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active circulante |
726 526
|
724 560
|
309 649
|
268 508
|
111 098
|
223 692
|
20 360
|
60 759
|
47 486
|
| Stocuri |
657 736
|
576 597
|
150 983
|
228 172
|
19 869
|
172 268
|
7 277
|
23 629
|
36 228
|
| Creanțe |
55 912
|
32 681
|
39 248
|
8 760
|
14 005
|
46 875
|
3 300
|
5 880
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
12 878
|
115 282
|
119 418
|
31 576
|
77 224
|
4 549
|
9 783
|
31 250
|
11 258
|
| Cheltuieli în avans |
735
|
179
|
151
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
391 124
|
398 248
|
21 633
|
129 527
|
5 638
|
161 500
|
3 528
|
4 322
|
140
|
| Capitaluri proprii |
336 137
|
326 491
|
288 167
|
138 981
|
105 460
|
62 192
|
16 832
|
56 437
|
47 346
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 901 254
|
1 607 595
|
1 340 270
|
292 338
|
295 247
|
215 671
|
29 090
|
256 390
|
218 950
|
| Venituri totale |
1 913 924
|
1 626 201
|
1 347 033
|
292 373
|
295 380
|
216 610
|
29 090
|
257 810
|
218 972
|
| Cheltuieli totale |
1 902 562
|
1 581 249
|
1 112 075
|
209 203
|
233 790
|
155 347
|
21 529
|
226 291
|
165 257
|
| Rezultat brut |
+11 362
|
+44 952
|
+234 958
|
+83 170
|
+61 590
|
+61 263
|
+7 561
|
+31 519
|
+53 715
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+9 642
|
+38 324
|
+202 991
|
+75 626
|
+53 795
|
+54 833
|
+6 688
|
+23 828
|
+47 146
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MARVEL AUTO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 901 254 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 9 642 lei.
-
Este MARVEL AUTO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MARVEL AUTO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are MARVEL AUTO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat.
-
Când a fost înființată MARVEL AUTO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MARVEL AUTO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MARVEL AUTO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.