CUI 37512751
GRAND FORCE CONSTRUCT SRL
GRAND FORCE CONSTRUCT SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2019 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 551.4 mii lei (+237.1% față de 2024), un profit net de 293.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
37512751
Nr. înregistrare
J40/6398/2017
EUID
ROONRC.J40/6398/2017
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
STR. GÎRLENI, NR.7, BL.C73, SC.1, ET.5, AP.33
Data înregistrării
08-05-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.05.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
551 429
Rezultat net
+293 183
Capitaluri proprii
728 877
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
88 739
|
6 393
|
10 500
|
5 699
|
6 795
|
43 194
|
43 821
|
0
|
—
|
| Active circulante |
671 630
|
449 489
|
479 763
|
390 554
|
395 155
|
357 442
|
598 794
|
311 717
|
116 809
|
| Stocuri |
54 421
|
4 950
|
4 950
|
4 950
|
0
|
0
|
0
|
1 178
|
1 371
|
| Creanțe |
549 001
|
383 544
|
375 426
|
5 736
|
64 182
|
8 102
|
1 486
|
270
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
68 208
|
60 995
|
99 387
|
379 868
|
330 973
|
349 340
|
597 308
|
310 269
|
115 438
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
| Datorii |
31 492
|
20 189
|
37 232
|
26 973
|
181 242
|
11 473
|
57 533
|
8 323
|
3 365
|
| Venituri în avans |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
| Provizioane |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
| Capitaluri proprii |
728 877
|
435 693
|
453 031
|
369 280
|
220 708
|
389 163
|
585 082
|
303 394
|
113 444
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
551 429
|
163 572
|
311 697
|
365 642
|
30 378
|
50 924
|
573 277
|
300 050
|
162 600
|
| Venituri totale |
551 429
|
163 572
|
311 697
|
365 643
|
38 781
|
50 924
|
573 277
|
300 050
|
162 600
|
| Cheltuieli totale |
249 125
|
179 275
|
224 828
|
213 415
|
206 848
|
246 281
|
285 857
|
107 712
|
47 158
|
| Rezultat brut |
+302 304
|
−15 703
|
+86 869
|
+152 228
|
−168 067
|
−195 357
|
+287 420
|
+192 338
|
+115 442
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+293 183
|
−17 338
|
+83 752
|
+148 572
|
−168 455
|
−195 918
|
+281 687
|
+189 911
|
+113 244
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3
|
—
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GRAND FORCE CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 551 429 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 293 183 lei.
-
Este GRAND FORCE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, GRAND FORCE CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2019.
-
Ce cod CAEN principal are GRAND FORCE CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată GRAND FORCE CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GRAND FORCE CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GRAND FORCE CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.