CUI 37598095
BLUE BYTE DEVOPS SRL
BLUE BYTE DEVOPS SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 609.8 mii lei (+6.8% față de 2024), un profit net de 339.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
37598095
Nr. înregistrare
J2017007248409
EUID
ROONRC.J2017007248409
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR DRUMUL OPALULUI, NR.1-43, CAM.1, BL.PESCARUS, SC.D, ET.3, AP.7D
Data înregistrării
18-05-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.05.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
609 768
Rezultat net
+339 727
Capitaluri proprii
339 967
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6210 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
286 059
|
401 562
|
139 516
|
130 538
|
167 239
|
3 623
|
—
|
—
|
43
|
| Active circulante |
414 714
|
314 507
|
423 469
|
253 262
|
146 995
|
11 966
|
14 953
|
16 941
|
10 940
|
| Stocuri |
1 012
|
1 109
|
0
|
0
|
1 721
|
1 747
|
1 023
|
—
|
719
|
| Creanțe |
387 274
|
283 182
|
327 811
|
253 288
|
105 909
|
—
|
13 900
|
16 900
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
26 428
|
30 216
|
95 658
|
−26
|
39 365
|
10 219
|
30
|
41
|
10 221
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
360 806
|
443 114
|
210 933
|
224 184
|
202 056
|
10 029
|
10 624
|
1 099
|
3 563
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
339 967
|
272 955
|
352 052
|
159 616
|
112 178
|
5 560
|
4 329
|
15 842
|
7 420
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
609 768
|
570 963
|
552 430
|
568 051
|
251 603
|
54 006
|
16 403
|
35 080
|
10 833
|
| Venituri totale |
715 800
|
571 348
|
555 598
|
570 046
|
251 603
|
54 006
|
16 403
|
35 080
|
10 839
|
| Cheltuieli totale |
361 230
|
282 704
|
198 372
|
405 103
|
142 697
|
51 187
|
27 424
|
25 605
|
3 294
|
| Rezultat brut |
+354 570
|
+288 644
|
+357 226
|
+164 943
|
+108 906
|
+2 819
|
−11 021
|
+9 475
|
+7 545
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+339 727
|
+272 714
|
+351 812
|
+159 376
|
+106 618
|
+1 231
|
−11 513
|
+8 422
|
+7 220
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
2
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BLUE BYTE DEVOPS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 609 768 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 339 727 lei.
-
Este BLUE BYTE DEVOPS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BLUE BYTE DEVOPS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2022.
-
Ce cod CAEN principal are BLUE BYTE DEVOPS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată BLUE BYTE DEVOPS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 mai 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BLUE BYTE DEVOPS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BLUE BYTE DEVOPS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.