CUI 37707273
PINGUKERI SRL
PINGUKERI SRL este o firmă din Orş. Valea lui Mihai, județul Bihor, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.1 mil. lei (+30.6% față de 2024), un profit net de 37.8 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
37707273
Nr. înregistrare
J2017001491054
EUID
ROONRC.J5/1491/2017
Formă juridică
SRL
Județ
Bihor
Localitate
Orş. Valea lui Mihai
Adresă
STR. ARANY JÁNOS, NR.18
Data înregistrării
07-06-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.06.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 149 891
Rezultat net
+37 775
Capitaluri proprii
5 838
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active circulante |
299 075
|
169 133
|
122 768
|
144 279
|
289 701
|
35 036
|
| Stocuri |
269 723
|
150 113
|
84 985
|
120 912
|
280 773
|
25 978
|
| Creanțe |
2 809
|
10 623
|
1
|
8 184
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
26 543
|
8 397
|
37 782
|
15 183
|
8 928
|
9 058
|
| Datorii |
293 237
|
201 069
|
130 337
|
149 017
|
328 164
|
49 988
|
| Capitaluri proprii |
5 838
|
−31 936
|
−7 569
|
−4 738
|
−38 463
|
−14 952
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 149 891
|
880 690
|
730 040
|
816 130
|
360 747
|
124 349
|
| Venituri totale |
1 159 837
|
887 857
|
758 555
|
820 831
|
367 912
|
128 117
|
| Cheltuieli totale |
1 116 013
|
912 224
|
755 772
|
780 393
|
388 901
|
128 356
|
| Rezultat brut |
+43 824
|
−24 367
|
+2 783
|
+40 438
|
−20 989
|
−239
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+37 775
|
−24 367
|
−2 832
|
+33 725
|
−23 511
|
−1 520
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PINGUKERI SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 149 891 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 37 775 lei.
-
Este PINGUKERI SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PINGUKERI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are PINGUKERI SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată PINGUKERI SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PINGUKERI SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PINGUKERI SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.