CUI 37724070
TECHBASE S.R.L.
TECHBASE S.R.L. este o firmă din Zurbaua, județul Ilfov, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei. Firma este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 818.1 mii lei (−0.1% față de 2024), un profit net de 560.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
37724070
Nr. înregistrare
J23/541/2021
EUID
ROONRC.J23/541/2021
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Zurbaua
Adresă
STR. GHIOCEILOR, NR.101A
Data înregistrării
09-06-2017
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 29.01.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţieiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
818 064
Rezultat net
+560 085
Capitaluri proprii
560 325
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
65 670
|
88 939
|
111 976
|
132 935
|
3 984
|
3 662
|
2 541
|
124
|
207
|
| Active circulante |
544 916
|
566 083
|
611 036
|
429 156
|
374 089
|
242 683
|
157 081
|
2 189
|
2 179
|
| Stocuri |
—
|
516
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
500 748
|
520 904
|
524 263
|
380 591
|
283 504
|
184 773
|
57 457
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
44 168
|
44 663
|
86 773
|
48 565
|
90 585
|
57 910
|
99 624
|
2 189
|
2 179
|
| Cheltuieli în avans |
3 651
|
2 654
|
3 602
|
2 899
|
386
|
495
|
171
|
—
|
—
|
| Datorii |
53 912
|
69 043
|
87 556
|
115 157
|
18 692
|
2 561
|
2 518
|
800
|
0
|
| Capitaluri proprii |
560 325
|
588 633
|
639 058
|
449 833
|
359 767
|
244 279
|
157 275
|
1 513
|
2 386
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
818 064
|
818 837
|
795 055
|
557 781
|
405 676
|
284 491
|
178 763
|
—
|
3 000
|
| Venituri totale |
821 709
|
820 279
|
797 321
|
561 186
|
405 986
|
284 700
|
178 836
|
0
|
3 000
|
| Cheltuieli totale |
237 573
|
207 810
|
150 711
|
106 097
|
42 480
|
37 908
|
19 505
|
873
|
724
|
| Rezultat brut |
+584 136
|
+612 469
|
+646 610
|
+455 089
|
+363 506
|
+246 792
|
+159 331
|
−873
|
+2 276
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+560 085
|
+588 393
|
+638 818
|
+449 593
|
+359 527
|
+244 039
|
+157 035
|
−873
|
+2 186
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TECHBASE S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 818 064 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 560 085 lei.
-
Este TECHBASE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, TECHBASE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are TECHBASE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei.
-
Când a fost înființată TECHBASE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 februarie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TECHBASE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TECHBASE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.