CUI 37726402
LEXNEXT SRL
LEXNEXT SRL este o firmă din Orş. Târgu Frumos, județul Iași, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 9313 - Activități ale centrelor de fitness. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 153 mii lei (+66.2% față de 2024), un profit net de 56.3 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
37726402
Nr. înregistrare
J2017001714221
EUID
ROONRC.J2017001714221
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Orş. Târgu Frumos
Adresă
STR. PETRU RAREŞ, NR.116
Data înregistrării
09-06-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.06.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
9313 - Activități ale centrelor de fitnessCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6499 - Alte intermedieri financiare n.c.a.
-
6612 - Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare
-
6619 - Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activităţi de asigurări şi fonduri de pensii
-
6622 - Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
152 968
Rezultat net
+56 260
Capitaluri proprii
61 515
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
9 000
|
15 750
|
22 500
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
62 868
|
18 342
|
15 335
|
65 586
|
795
|
767
|
767
|
767
|
788
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
560
|
560
|
560
|
560
|
560
|
560
|
| Creanțe |
24 501
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
38 367
|
18 342
|
15 335
|
65 026
|
235
|
207
|
207
|
207
|
228
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
10 353
|
2 572
|
12 217
|
1 310
|
1 650
|
1 150
|
1 150
|
1 150
|
1 150
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
61 515
|
31 520
|
25 618
|
64 276
|
−855
|
−383
|
−383
|
−383
|
−362
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
152 968
|
92 021
|
83 907
|
81 103
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
152 968
|
92 021
|
83 907
|
81 103
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Cheltuieli totale |
86 234
|
61 440
|
58 211
|
13 587
|
472
|
0
|
—
|
21
|
562
|
| Rezultat brut |
+66 734
|
+30 581
|
+25 696
|
+67 516
|
−472
|
0
|
0
|
−21
|
−562
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+56 260
|
+26 265
|
+22 078
|
+65 131
|
−472
|
0
|
0
|
−21
|
−562
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LEXNEXT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 152 968 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 56 260 lei.
-
Este LEXNEXT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, LEXNEXT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are LEXNEXT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9313 - Activități ale centrelor de fitness.
-
Când a fost înființată LEXNEXT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iunie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LEXNEXT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LEXNEXT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.