CUI 37737827
TAORMINA CONSTRUCT S.R.L.
TAORMINA CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Loc. Lancrăm, județul Alba, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2017 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 687.2 mii lei (+9.5% față de 2024), un profit net de 142.6 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
37737827
Nr. înregistrare
J2018000834011
EUID
ROONRC.J2018000834011
Formă juridică
SRL
Județ
Alba
Localitate
Loc. Lancrăm
Adresă
STR. ARINI, NR.24
Data înregistrării
12-06-2017
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 18.09.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 10-07-2017
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
8122 - Activități specializate de curățenie
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
687 169
Rezultat net
+142 596
Capitaluri proprii
219 069
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
655 343
|
793 583
|
529 008
|
579 703
|
600 282
|
546 109
|
168 503
|
190 111
|
195 731
|
| Active circulante |
391 307
|
195 034
|
416 851
|
600 560
|
610 787
|
587 359
|
268 283
|
40 079
|
198 026
|
| Stocuri |
11 698
|
12 231
|
10 997
|
17 889
|
65 862
|
2 001
|
3 166
|
—
|
—
|
| Creanțe |
198 302
|
172 903
|
95 955
|
141 305
|
119 862
|
165 772
|
20 225
|
3 232
|
198 021
|
| Casa și conturi la bănci |
181 307
|
9 900
|
309 899
|
441 366
|
425 063
|
419 586
|
244 892
|
36 847
|
5
|
| Cheltuieli în avans |
735
|
735
|
735
|
735
|
29 584
|
15 016
|
0
|
441
|
—
|
| Datorii |
826 047
|
886 143
|
744 116
|
769 205
|
859 863
|
783 007
|
343 116
|
66 241
|
204 045
|
| Venituri în avans |
2 269
|
26 736
|
51 202
|
75 668
|
100 135
|
124 907
|
149 706
|
174 506
|
198 000
|
| Capitaluri proprii |
219 069
|
76 473
|
151 276
|
336 125
|
280 655
|
240 570
|
−56 036
|
−10 116
|
−8 288
|
| Capital subscris vărsat |
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
687 169
|
627 708
|
514 540
|
542 083
|
498 475
|
1 110 761
|
532 891
|
90 416
|
0
|
| Venituri totale |
722 281
|
657 156
|
540 406
|
795 912
|
917 346
|
1 210 266
|
557 807
|
115 941
|
0
|
| Cheltuieli totale |
563 444
|
718 404
|
720 838
|
733 929
|
869 419
|
902 305
|
598 398
|
117 064
|
8 488
|
| Rezultat brut |
+158 837
|
−61 248
|
−180 432
|
+61 983
|
+47 927
|
+307 961
|
−40 591
|
−1 123
|
−8 488
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+142 596
|
−74 804
|
−184 918
|
+55 470
|
+40 086
|
+296 605
|
−45 920
|
−2 027
|
−8 488
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
4
|
5
|
4
|
6
|
5
|
1
|
0
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TAORMINA CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 687 169 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 142 596 lei.
-
Este TAORMINA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, TAORMINA CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iulie 2017.
-
Ce cod CAEN principal are TAORMINA CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată TAORMINA CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 septembrie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TAORMINA CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TAORMINA CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.