CUI 37797756
RACKMODULAR S.R.L.
RACKMODULAR S.R.L. este o firmă din Odorheiu Secuiesc, județul Harghita, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 2018 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.1 mil. lei (−5.2% față de 2024), un profit net de 774.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
37797756
Nr. înregistrare
J19/506/2017
EUID
ROONRC.J19/506/2017
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Odorheiu Secuiesc
Adresă
STR. RECOLTEI, NR.12
Data înregistrării
20-06-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.06.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 02-02-2018
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
8129 - Alte activităţi de curăţenie
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
9609 - Alte activităţi de servicii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 122 361
Rezultat net
+774 619
Capitaluri proprii
7 853 426
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
5 923 934
|
5 395 530
|
5 558 896
|
4 424 741
|
4 424 639
|
209 967
|
180 369
|
73 126
|
—
|
| Active circulante |
3 152 074
|
3 148 716
|
2 064 713
|
1 098 601
|
610 560
|
674 647
|
499 635
|
148 611
|
182
|
| Stocuri |
2 055 463
|
1 679 255
|
1 451 493
|
822 873
|
321 006
|
447 900
|
214 127
|
3 836
|
—
|
| Creanțe |
419 462
|
398 329
|
462 920
|
117 644
|
259 231
|
47 253
|
8 332
|
7 665
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
677 149
|
1 071 132
|
150 300
|
158 084
|
30 323
|
179 494
|
277 176
|
137 110
|
182
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
471 091
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 222 582
|
1 936 530
|
1 939 641
|
1 580 249
|
2 490 585
|
174 315
|
325 507
|
50 268
|
9 873
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
164 425
|
164 425
|
164 425
|
164 425
|
164 425
|
—
|
| Capitaluri proprii |
7 853 426
|
7 078 807
|
5 683 968
|
3 778 668
|
2 380 189
|
545 874
|
190 072
|
7 044
|
−9 691
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 122 361
|
2 237 748
|
2 362 745
|
1 910 314
|
2 554 113
|
668 586
|
373 992
|
139 109
|
—
|
| Venituri totale |
2 272 829
|
2 530 816
|
2 592 036
|
1 916 125
|
2 605 119
|
697 606
|
430 842
|
150 809
|
0
|
| Cheltuieli totale |
1 387 780
|
1 071 520
|
670 255
|
505 195
|
752 947
|
335 960
|
244 067
|
132 683
|
9 891
|
| Rezultat brut |
+885 049
|
+1 459 296
|
+1 921 781
|
+1 410 930
|
+1 852 172
|
+361 646
|
+186 775
|
+18 126
|
−9 891
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+774 619
|
+1 394 839
|
+1 905 301
|
+1 398 478
|
+1 834 315
|
+355 802
|
+183 028
|
+16 735
|
−9 891
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
6
|
8
|
5
|
4
|
4
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RACKMODULAR S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 122 361 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 774 619 lei.
-
Este RACKMODULAR S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, RACKMODULAR S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 2 februarie 2018.
-
Ce cod CAEN principal are RACKMODULAR S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
-
Când a fost înființată RACKMODULAR S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iunie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RACKMODULAR S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RACKMODULAR S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.