CUI 37830798
WEB APPLICATION SOFTWARE S.R.L.
WEB APPLICATION SOFTWARE S.R.L. este o firmă din Târgu Jiu, județul Gorj, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 355.3 mii lei (+19.1% față de 2024), un profit net de 133.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
37830798
Nr. înregistrare
J2018001130189
EUID
ROONRC.J2018001130189
Formă juridică
SRL
Județ
Gorj
Localitate
Târgu Jiu
Adresă
STR. VICTORIEI, NR.52, BL.52, SC.1, ET.4, AP.10
Data înregistrării
26-06-2017
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 10.12.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6020 - Activităţi de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
-
6039 - Activități de distribuție a altor conținuturi
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
355 253
Rezultat net
+133 122
Capitaluri proprii
133 362
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6210 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||
| Active imobilizate |
183
|
183
|
183
|
183
|
183
|
183
|
183
|
| Active circulante |
174 995
|
153 072
|
75 719
|
78 522
|
53 705
|
55 887
|
27 272
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
| Creanțe |
146 787
|
80 143
|
17 121
|
31 626
|
23 605
|
25 766
|
1 637
|
| Casa și conturi la bănci |
28 208
|
72 929
|
58 598
|
46 896
|
30 100
|
30 121
|
25 635
|
| Datorii |
41 816
|
60 582
|
16 105
|
25 622
|
5 906
|
16 538
|
2 659
|
| Capitaluri proprii |
133 362
|
92 673
|
59 797
|
53 083
|
47 982
|
39 532
|
24 796
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
355 253
|
298 244
|
294 481
|
297 938
|
287 306
|
210 552
|
81 124
|
| Venituri totale |
361 037
|
298 244
|
294 619
|
297 939
|
287 306
|
210 552
|
81 178
|
| Cheltuieli totale |
217 301
|
197 043
|
285 565
|
290 651
|
276 364
|
192 814
|
54 273
|
| Rezultat brut |
+143 736
|
+101 201
|
+9 054
|
+7 288
|
+10 942
|
+17 738
|
+26 905
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+133 122
|
+92 433
|
+6 714
|
+5 101
|
+8 450
|
+14 736
|
+24 596
|
| Alte date | |||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut WEB APPLICATION SOFTWARE S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 355 253 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 133 122 lei.
-
Este WEB APPLICATION SOFTWARE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, WEB APPLICATION SOFTWARE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are WEB APPLICATION SOFTWARE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată WEB APPLICATION SOFTWARE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 decembrie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către WEB APPLICATION SOFTWARE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește WEB APPLICATION SOFTWARE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.