CUI 3784310
MACVIL-COM S.R.L.
MACVIL-COM S.R.L. este o firmă din Oneşti, județul Bacău, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 79.5 mii lei (+43.3% față de 2024) și un profit net de 49.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
3784310
Nr. înregistrare
J04/557/1993
EUID
ROONRC.J04/557/1993
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Oneşti
Adresă
BLD. MĂRĂŞEŞTI, NR.14, BL.14, SC.1, ET.1, AP.5
Data înregistrării
21-04-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.04.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoaseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
-
6831 - Agenţii imobiliare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
79 547
Rezultat net
+49 475
Capitaluri proprii
86 434
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
48 217
|
43 762
|
25 514
|
26 135
|
26 755
|
27 376
|
28 206
|
29 034
|
29 862
|
30 690
|
31 518
|
33 297
|
42 721
|
55 480
|
67 061
|
76 583
|
84 266
|
| Active circulante |
95 855
|
52 967
|
30 329
|
6 318
|
7 977
|
14 519
|
48 717
|
37 363
|
49 487
|
54 034
|
51 665
|
67 174
|
60 835
|
65 326
|
47 594
|
48 462
|
53 225
|
| Stocuri |
2
|
2
|
1 660
|
372
|
5 829
|
12 154
|
24 133
|
29 677
|
42 515
|
47 492
|
46 937
|
62 450
|
55 491
|
60 525
|
42 807
|
42 923
|
48 750
|
| Creanțe |
24 636
|
11 869
|
10 755
|
3 800
|
1 920
|
0
|
24 499
|
6 712
|
6 359
|
4 627
|
4 592
|
4 593
|
5 019
|
4 679
|
4 669
|
4 921
|
4 254
|
| Casa și conturi la bănci |
11 217
|
41 096
|
17 914
|
2 146
|
228
|
2 365
|
85
|
974
|
613
|
1 915
|
136
|
131
|
325
|
122
|
118
|
618
|
221
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
9 000
|
9 000
|
9 000
|
9 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
57 638
|
58 315
|
41 437
|
19 354
|
37 342
|
52 011
|
53 998
|
61 406
|
77 940
|
84 123
|
74 504
|
100 266
|
108 098
|
124 786
|
121 942
|
121 995
|
129 201
|
| Capitaluri proprii |
86 434
|
38 414
|
14 406
|
13 099
|
−2 610
|
−10 116
|
31 925
|
13 991
|
10 409
|
9 601
|
8 679
|
205
|
−4 542
|
−3 980
|
−7 287
|
3 050
|
8 290
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
79 547
|
55 500
|
37 000
|
25 750
|
40 485
|
216 596
|
212 258
|
338 766
|
570 271
|
579 376
|
612 084
|
513 989
|
440 621
|
508 106
|
429 917
|
386 359
|
483 755
|
| Venituri totale |
79 547
|
55 500
|
37 840
|
25 750
|
40 493
|
216 615
|
212 320
|
343 164
|
570 271
|
579 586
|
612 104
|
513 989
|
440 621
|
508 170
|
430 261
|
386 359
|
484 516
|
| Cheltuieli totale |
22 283
|
28 751
|
34 487
|
9 267
|
31 772
|
223 488
|
192 264
|
336 149
|
563 760
|
578 664
|
603 630
|
511 504
|
440 005
|
506 930
|
442 658
|
389 047
|
505 861
|
| Rezultat brut |
+57 264
|
+26 749
|
+3 353
|
+16 483
|
+8 721
|
−6 873
|
+20 056
|
+7 015
|
+6 511
|
+922
|
+8 474
|
+2 485
|
+616
|
+1 240
|
−12 397
|
−2 688
|
−21 345
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+49 475
|
+24 008
|
+1 306
|
+15 710
|
+7 506
|
−9 037
|
+17 933
|
+3 583
|
+808
|
+922
|
+8 474
|
+2 485
|
+616
|
+1 240
|
−12 397
|
−9 138
|
−27 078
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
2
|
3
|
5
|
6
|
6
|
6
|
5
|
5
|
5
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MACVIL-COM S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 79 547 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 49 475 lei.
-
Este MACVIL-COM S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, MACVIL-COM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are MACVIL-COM S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase.
-
Când a fost înființată MACVIL-COM S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MACVIL-COM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MACVIL-COM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.