CUI 37870679
DATRA CONSTRUCT ONE SRL
DATRA CONSTRUCT ONE SRL este o firmă din Floreşti, județul Cluj, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 41.4 mii lei (+109.6% față de 2024), un profit net de 8.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
37870679
Nr. înregistrare
J12/4293/2017
EUID
ROONRC.J12/4293/2017
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Floreşti
Adresă
STR. ŞESUL DE SUS, NR.15-17, CORP 7, PARTER, AP.3
Data înregistrării
30-06-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.06.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5229 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
-
8121 - Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
-
8122 - Activităţi specializate de curăţenie
-
8129 - Alte activităţi de curăţenie
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
41 438
Rezultat net
+8 440
Capitaluri proprii
20 180
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active imobilizate |
14 241
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
11 707
|
12 811
|
13 333
|
10 191
|
4 793
|
1 867
|
| Creanțe |
800
|
8 660
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
10 907
|
4 151
|
13 333
|
10 191
|
4 793
|
1 867
|
| Datorii |
5 768
|
1 071
|
2 621
|
159
|
33
|
22
|
| Capitaluri proprii |
20 180
|
11 740
|
10 712
|
10 032
|
4 760
|
1 845
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
41 438
|
19 770
|
13 070
|
14 090
|
9 710
|
2 981
|
| Venituri totale |
46 513
|
19 770
|
13 070
|
14 090
|
9 710
|
2 981
|
| Cheltuieli totale |
36 081
|
18 468
|
12 226
|
6 395
|
6 697
|
1 247
|
| Rezultat brut |
+10 432
|
+1 302
|
+844
|
+7 695
|
+3 013
|
+1 734
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+8 440
|
+1 028
|
+680
|
+7 272
|
+2 915
|
+1 645
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DATRA CONSTRUCT ONE SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 41 438 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 8 440 lei.
-
Este DATRA CONSTRUCT ONE SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, DATRA CONSTRUCT ONE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DATRA CONSTRUCT ONE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DATRA CONSTRUCT ONE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DATRA CONSTRUCT ONE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DATRA CONSTRUCT ONE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.