CUI 37880710
BERTALAN CONSTRUCT SRL
BERTALAN CONSTRUCT SRL este o firmă din Satu Mare, județul Satu Mare, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 136.4 mii lei (+273.8% față de 2024), un profit net de 17.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
37880710
Nr. înregistrare
J30/808/2017
EUID
ROONRC.J30/808/2017
Formă juridică
SRL
Județ
Satu Mare
Localitate
Satu Mare
Adresă
STR. PINULUI, NR.24
Data înregistrării
03-07-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.07.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
136 434
Rezultat net
+17 685
Capitaluri proprii
104 621
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
15 608
|
18 483
|
29 567
|
40 651
|
51 174
|
30 641
|
46 989
|
64 318
|
71
|
| Active circulante |
96 117
|
69 936
|
68 536
|
57 560
|
39 253
|
145 618
|
80 225
|
51 713
|
26 604
|
| Stocuri |
20 445
|
9 456
|
9 456
|
7 342
|
7 342
|
8 382
|
35
|
7 657
|
5 367
|
| Creanțe |
1 500
|
17 642
|
35 942
|
25 790
|
4 811
|
15 273
|
3 147
|
8 442
|
8 322
|
| Casa și conturi la bănci |
74 172
|
42 838
|
23 138
|
24 428
|
27 100
|
121 963
|
77 043
|
35 614
|
12 915
|
| Datorii |
7 104
|
1 484
|
6 768
|
7 361
|
3 369
|
4 359
|
9 043
|
11 727
|
5 050
|
| Capitaluri proprii |
104 621
|
86 935
|
91 335
|
90 850
|
87 058
|
171 900
|
118 171
|
104 304
|
21 625
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
136 434
|
36 500
|
94 925
|
108 380
|
15 370
|
183 784
|
211 944
|
188 573
|
118 090
|
| Venituri totale |
136 507
|
36 500
|
94 925
|
160 944
|
16 456
|
188 098
|
212 437
|
190 515
|
118 156
|
| Cheltuieli totale |
115 099
|
39 098
|
93 490
|
145 544
|
94 144
|
111 942
|
196 450
|
97 940
|
95 550
|
| Rezultat brut |
+21 408
|
−2 598
|
+1 435
|
+15 400
|
−77 688
|
+76 156
|
+15 987
|
+92 575
|
+22 606
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+17 685
|
−4 400
|
+485
|
+13 792
|
−77 842
|
+74 229
|
+13 867
|
+90 679
|
+21 425
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BERTALAN CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 136 434 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 17 685 lei.
-
Este BERTALAN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, BERTALAN CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are BERTALAN CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată BERTALAN CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iulie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BERTALAN CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BERTALAN CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.