CUI 37898793
SUMEX PROF CONSTRUCT SRL
SUMEX PROF CONSTRUCT SRL este o firmă din Vlaha, județul Cluj, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mil. lei (−1.9% față de 2024), un profit net de 141.3 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
37898793
Nr. înregistrare
J12/4454/2017
EUID
ROONRC.J12/4454/2017
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Vlaha
Adresă
VLAHA, NR.146
Data înregistrării
05-07-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.07.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 225 765
Rezultat net
+141 289
Capitaluri proprii
430 885
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
296 466
|
80 948
|
118 837
|
97 652
|
129 676
|
4 310
|
12 856
|
19 616
|
23 915
|
| Active circulante |
306 543
|
477 615
|
190 357
|
104 331
|
76 651
|
26 216
|
20 658
|
21 882
|
26 615
|
| Stocuri |
—
|
225 933
|
33 938
|
91 778
|
12 295
|
12 295
|
12 295
|
17 911
|
15 128
|
| Creanțe |
39 477
|
65 128
|
22 498
|
7 421
|
—
|
404
|
4 680
|
2
|
5 189
|
| Casa și conturi la bănci |
267 066
|
186 554
|
133 921
|
5 132
|
64 356
|
13 517
|
3 683
|
3 969
|
6 298
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
8 723
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
153 426
|
235 702
|
235 971
|
58 398
|
76 890
|
7 031
|
4 947
|
27 507
|
32 725
|
| Venituri în avans |
18 698
|
41 987
|
107 732
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
430 885
|
289 597
|
−34 509
|
143 585
|
129 437
|
23 495
|
28 567
|
13 991
|
17 805
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 225 765
|
1 249 768
|
948 335
|
490 534
|
295 552
|
65 400
|
110 155
|
99 672
|
117 076
|
| Venituri totale |
1 230 625
|
1 259 991
|
953 759
|
491 161
|
295 552
|
65 400
|
110 155
|
99 672
|
117 076
|
| Cheltuieli totale |
1 039 867
|
898 091
|
1 122 315
|
472 102
|
186 653
|
70 286
|
94 477
|
102 490
|
98 600
|
| Rezultat brut |
+190 758
|
+361 900
|
−168 556
|
+19 059
|
+108 899
|
−4 886
|
+15 678
|
−2 818
|
+18 476
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+141 289
|
+324 106
|
−178 094
|
+14 147
|
+105 943
|
−5 071
|
+14 576
|
−3 815
|
+17 305
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
5
|
5
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SUMEX PROF CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 225 765 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 141 289 lei.
-
Este SUMEX PROF CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SUMEX PROF CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are SUMEX PROF CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată SUMEX PROF CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SUMEX PROF CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SUMEX PROF CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.