CUI 37903695
VERSATILE CONSTRUCT S.R.L.
VERSATILE CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 2, București, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 465.9 mii lei (+70.3% față de 2024), un profit net de 146.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
37903695
Nr. înregistrare
J40/11424/2017
EUID
ROONRC.J40/11424/2017
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
STR. DOAMNA GHICA, NR.5, BL.3, SC.3, ET.6, AP.107
Data înregistrării
06-07-2017
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 29.01.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2611 - Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
-
2612 - Fabricarea altor componente electronice
-
2630 - Fabricarea echipamentelor de comunicaţii
-
3312 - Repararea maşinilor
-
3313 - Repararea echipamentelor electronice şi optice
-
3314 - Repararea echipamentelor electrice
-
3319 - Repararea altor echipamente
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4677 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4741 - Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-lui în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5629 - Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
-
5811 - Activităţi de editare a cărţilor
-
5812 - Activităţi de editarea de ghiduri, compendii, liste de adrese şi similare
-
5813 - Activităţi de editare a ziarelor
-
5814 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
5920 - Activităţi de realizare a înregistrărilor audio şi activităţi de editare muzicală
-
6010 - Activităţi de difuzare a programelor de radio
-
6020 - Activităţi de difuzare a programelor de televiziune
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7420 - Activităţi fotografice
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
-
8220 - Activităţi ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8292 - Activităţi de ambalare
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
-
9512 - Repararea echipamentelor de comunicaţii
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
465 895
Rezultat net
+146 826
Capitaluri proprii
34 932
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active imobilizate |
183 279
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
226 915
|
185 907
|
261
|
261
|
220
|
352
|
| Creanțe |
80 796
|
5 810
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
6 450
|
18 324
|
261
|
261
|
220
|
352
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
201
|
| Datorii |
105 479
|
161 159
|
75 014
|
75 014
|
40 869
|
1 633
|
| Venituri în avans |
269 783
|
113 642
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
34 932
|
−88 894
|
−74 753
|
−74 753
|
−40 649
|
−1 080
|
| Capital subscris vărsat |
400
|
400
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
465 895
|
273 650
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
467 957
|
274 493
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Cheltuieli totale |
309 131
|
211 139
|
—
|
34 104
|
36 268
|
1 280
|
| Rezultat brut |
+158 826
|
+63 354
|
0
|
−34 104
|
−36 268
|
−1 280
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+146 826
|
+60 610
|
0
|
−34 104
|
−36 268
|
−1 280
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VERSATILE CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 465 895 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 146 826 lei.
-
Este VERSATILE CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, VERSATILE CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are VERSATILE CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată VERSATILE CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iulie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VERSATILE CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VERSATILE CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.