CUI 37957547
TIMSONITE S.R.L.
TIMSONITE S.R.L. este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: Inactivă fiscal. În 2019 a raportat o cifră de afaceri de 30.6 mii lei (+4 803.5% față de 2018), o pierdere netă de 27.8 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
37957547
Nr. înregistrare
J2017004841124
EUID
ROONRC.J2017004841124
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. SARMISEGETUZA, NR.21, SC.2, ET.1, AP.29
Data înregistrării
12-07-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.07.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 31-08-2026
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletiteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
5210 - Depozitări
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2019
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
30 647
Rezultat net
−27 847
Capitaluri proprii
−69 452
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
160 166
|
180 833
|
—
|
| Active circulante |
134 738
|
4 651
|
588
|
| Stocuri |
5 425
|
—
|
—
|
| Creanțe |
15 000
|
1 800
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
114 313
|
2 851
|
588
|
| Datorii |
204 189
|
46 256
|
2 633
|
| Venituri în avans |
160 167
|
180 833
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−69 452
|
−41 605
|
−2 045
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2018
30 647
|
625
|
—
|
| Venituri totale |
51 314
|
30 592
|
0
|
| Cheltuieli totale |
78 855
|
70 146
|
2 245
|
| Rezultat brut |
−27 541
|
−39 554
|
−2 245
|
| Rezultat net |
Față de 2018
−27 847
|
−39 560
|
−2 245
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2018
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TIMSONITE S.R.L. în 2019?
-
Bilanțul pe 2019 arată o cifră de afaceri netă de 30 647 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 27 847 lei.
-
Este TIMSONITE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, TIMSONITE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are TIMSONITE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite.
-
Când a fost înființată TIMSONITE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TIMSONITE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TIMSONITE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.