CUI 37977927
CHIPAHEAD SRL
CHIPAHEAD SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2018 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.9 mil. lei (+120.7% față de 2024), un profit net de 2.1 mil. lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
37977927
Nr. înregistrare
J2017012657409
EUID
ROONRC.J2017012657409
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
STR VLAICU VODĂ, NR.7A, CAMERA NR. 1, BL.U77, ET.7, AP.58
Data înregistrării
14-07-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.07.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2018
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
5811 - Activităţi de editare a cărţilor
-
5812 - Activităţi de editarea de ghiduri, compendii, liste de adrese şi similare
-
5813 - Activităţi de editare a ziarelor
-
5814 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7420 - Activităţi fotografice
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
-
9512 - Repararea echipamentelor de comunicaţii
-
9521 - Repararea aparatelor electronice de uz casnic
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
8 924 600
Rezultat net
+2 130 118
Capitaluri proprii
2 130 659
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6210 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
285 548
|
299 491
|
293 350
|
26 062
|
31 768
|
3 731
|
23 908
|
29 104
|
30 129
|
| Active circulante |
3 778 866
|
1 145 273
|
845 237
|
2 676 682
|
1 901 206
|
1 565 183
|
1 629 317
|
1 659 503
|
486 430
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
| Creanțe |
3 280 466
|
1 135 391
|
686 499
|
471 901
|
1 254 148
|
1 266 360
|
1 364 513
|
1 449 545
|
485 354
|
| Casa și conturi la bănci |
498 400
|
9 882
|
158 738
|
919 601
|
647 058
|
298 823
|
264 804
|
209 958
|
1 076
|
| Cheltuieli în avans |
11 219
|
8 376
|
4 974
|
2 714
|
3 332
|
2 256
|
1 074
|
—
|
0
|
| Datorii |
1 944 974
|
581 500
|
359 723
|
374 599
|
335 949
|
273 680
|
234 334
|
194 612
|
294 770
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
| Capitaluri proprii |
2 130 659
|
871 640
|
783 838
|
2 330 859
|
1 600 357
|
1 297 490
|
1 419 965
|
1 493 995
|
221 789
|
| Capital subscris vărsat |
450
|
450
|
450
|
450
|
450
|
450
|
450
|
400
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
8 924 600
|
4 043 655
|
3 786 046
|
4 169 810
|
3 710 578
|
3 444 242
|
3 281 086
|
2 803 546
|
507 815
|
| Venituri totale |
9 054 947
|
4 085 943
|
3 850 479
|
4 290 370
|
3 806 606
|
3 488 413
|
3 303 796
|
2 811 163
|
511 354
|
| Cheltuieli totale |
6 548 277
|
3 062 981
|
2 973 289
|
2 646 661
|
2 180 764
|
2 165 039
|
1 857 091
|
1 291 572
|
284 656
|
| Rezultat brut |
+2 506 670
|
+1 022 962
|
+877 190
|
+1 643 709
|
+1 625 842
|
+1 323 374
|
+1 446 705
|
+1 519 591
|
+226 698
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+2 130 118
|
+871 099
|
+783 298
|
+1 613 956
|
+1 599 587
|
+1 296 945
|
+1 419 435
|
+1 493 555
|
+221 589
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
4
|
4
|
3
|
4
|
—
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CHIPAHEAD SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 8 924 600 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 130 118 lei.
-
Este CHIPAHEAD SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CHIPAHEAD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2018.
-
Ce cod CAEN principal are CHIPAHEAD SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată CHIPAHEAD SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CHIPAHEAD SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CHIPAHEAD SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.