CUI 38048618
LUCYS CREATIVE CONSTRUCT SRL
LUCYS CREATIVE CONSTRUCT SRL este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.6 mil. lei (+19.2% față de 2024), un profit net de 3.2 mil. lei și 80 de angajați.
Date de identificare
CUI
38048618
Nr. înregistrare
J2017013722403
EUID
ROONRC.J40/13722/2017
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
STR SOMEȘUL CALD, NR.4, CAMERA NR. 2, BL.O2, SC.1, ET.2, AP.9
Data înregistrării
01-08-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.08.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2017
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
15 599 409
Rezultat net
+3 205 520
Capitaluri proprii
3 205 760
Număr mediu de salariați
80
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
1 411 623
|
1 452 862
|
807 885
|
712 452
|
553 659
|
391 015
|
1 284 994
|
601 054
|
5 453
|
| Active circulante |
6 817 380
|
2 982 048
|
4 723 251
|
3 941 411
|
2 792 615
|
3 332 299
|
2 165 188
|
3 592 806
|
1 952 577
|
| Stocuri |
83 910
|
260 800
|
1 096 912
|
365 151
|
99 317
|
78 463
|
20 309
|
96 042
|
107 731
|
| Creanțe |
4 280 948
|
1 519 172
|
1 445 150
|
1 430 898
|
787 319
|
1 724 255
|
1 832 768
|
2 871 717
|
1 406 919
|
| Casa și conturi la bănci |
2 452 522
|
1 202 076
|
2 181 189
|
2 145 362
|
1 905 979
|
1 529 581
|
312 111
|
625 047
|
437 927
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
5 023 243
|
2 885 552
|
2 641 383
|
2 428 038
|
368 472
|
1 055 783
|
1 111 354
|
1 341 298
|
447 002
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
3 205 760
|
1 549 358
|
2 889 753
|
2 225 825
|
2 977 802
|
2 667 531
|
2 338 828
|
2 852 562
|
1 511 028
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
15 599 409
|
13 082 246
|
12 561 083
|
10 230 321
|
9 070 729
|
10 094 646
|
13 750 290
|
11 187 307
|
2 238 708
|
| Venituri totale |
16 563 664
|
13 208 284
|
13 241 893
|
10 359 898
|
9 098 514
|
10 094 647
|
13 750 319
|
11 187 307
|
2 238 708
|
| Cheltuieli totale |
12 774 667
|
11 395 999
|
9 897 528
|
7 674 970
|
7 137 595
|
8 503 428
|
12 557 795
|
8 008 578
|
705 493
|
| Rezultat brut |
+3 788 997
|
+1 812 285
|
+3 344 365
|
+2 684 928
|
+1 960 919
|
+1 591 219
|
+1 192 524
|
+3 178 729
|
+1 533 215
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+3 205 520
|
+1 549 118
|
+2 889 513
|
+2 225 585
|
+1 625 240
|
+1 314 969
|
+986 266
|
+2 852 322
|
+1 510 828
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
80
|
81
|
79
|
52
|
56
|
73
|
51
|
23
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LUCYS CREATIVE CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 15 599 409 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 205 520 lei.
-
Este LUCYS CREATIVE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, LUCYS CREATIVE CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2017.
-
Ce cod CAEN principal are LUCYS CREATIVE CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată LUCYS CREATIVE CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 august 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LUCYS CREATIVE CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LUCYS CREATIVE CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.