CUI 38085616
UNITMAKER SRL
UNITMAKER SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei (−100.0% față de 2020) și o pierdere netă de 340 lei.
Date de identificare
CUI
38085616
Nr. înregistrare
J40/14205/2017
EUID
ROONRC.J40/14205/2017
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR. HRISOVULUI, NR.2-4, PARTER, CAMERA 2, BL.2, SC.1, AP.88
Data înregistrării
10-08-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.08.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 09-06-2022
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
5210 - Depozitări
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
-
9609 - Alte activităţi de servicii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−340
Capitaluri proprii
−6 641
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4712 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
—
|
1
|
65 870
|
2 549
|
102
|
| Active circulante |
—
|
338 243
|
469 302
|
242 081
|
978
|
| Stocuri |
—
|
5 361
|
553
|
553
|
—
|
| Creanțe |
—
|
274 603
|
379 055
|
224
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
58 279
|
89 694
|
241 304
|
978
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
263
|
—
|
| Datorii |
6 641
|
334 974
|
314 437
|
136 045
|
250
|
| Capitaluri proprii |
−6 641
|
3 270
|
220 735
|
108 848
|
830
|
| Capital subscris vărsat |
1 010
|
1 010
|
1 010
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2020
|
536 885
|
4 284 248
|
885 098
|
—
|
| Venituri totale |
0
|
590 389
|
4 300 439
|
885 548
|
0
|
| Cheltuieli totale |
340
|
582 868
|
4 145 560
|
768 675
|
170
|
| Rezultat brut |
−340
|
+7 521
|
+154 879
|
+116 873
|
−170
|
| Rezultat net |
Față de 2020
|
+2 060
|
+111 877
|
+108 018
|
−170
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
2
|
3
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut UNITMAKER SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 340 lei.
-
Este UNITMAKER SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, UNITMAKER SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are UNITMAKER SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată UNITMAKER SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 august 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către UNITMAKER SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește UNITMAKER SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.