CUI 38114100
BDTOOLS CONSTRUCT SRL
BDTOOLS CONSTRUCT SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 182.5 mii lei (−98.1% față de 2024), o pierdere netă de 1.9 mil. lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
38114100
Nr. înregistrare
J2017014561405
EUID
ROONRC.J2017014561405
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
CAL VICTORIEI, NR.109, ET.7
Data înregistrării
21-08-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.08.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 27-10-2017
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
reprezentant administrator persoana juridica
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
182 501
Rezultat net
−1 878 763
Capitaluri proprii
97 301
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7732 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7732 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
9 918 640
|
9 957 026
|
9 892 373
|
9 850 244
|
9 675 455
|
9 213 880
|
9 261 069
|
30 901
|
35 479
|
| Active circulante |
603 324
|
4 434 811
|
4 466 718
|
2 929 928
|
3 299 069
|
1 156 125
|
2 893 788
|
846 631
|
79 730
|
| Stocuri |
0
|
33
|
—
|
—
|
—
|
0
|
173 668
|
—
|
—
|
| Creanțe |
563 288
|
2 495 200
|
4 021 151
|
2 832 903
|
3 223 742
|
1 092 554
|
2 714 823
|
843 086
|
72 187
|
| Casa și conturi la bănci |
40 036
|
1 939 578
|
445 567
|
97 025
|
75 327
|
63 571
|
5 297
|
3 545
|
7 543
|
| Cheltuieli în avans |
4 996
|
8 949
|
1 100 380
|
4 550
|
3 500
|
3 111
|
2 842
|
—
|
—
|
| Datorii |
10 429 659
|
12 424 722
|
10 220 601
|
9 043 644
|
11 889 614
|
9 719 330
|
11 516 601
|
360 857
|
99 256
|
| Venituri în avans |
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
97 301
|
1 976 064
|
5 238 870
|
3 741 078
|
1 088 410
|
653 786
|
641 098
|
516 675
|
15 953
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
182 501
|
9 821 741
|
21 016 352
|
11 705 613
|
7 348 697
|
6 403 227
|
2 710 464
|
1 862 045
|
151 352
|
| Venituri totale |
183 823
|
9 824 196
|
21 016 352
|
11 718 613
|
7 348 697
|
6 403 227
|
2 710 464
|
1 862 158
|
151 477
|
| Cheltuieli totale |
2 062 586
|
13 087 002
|
19 228 548
|
8 781 593
|
6 804 162
|
5 977 720
|
2 558 936
|
1 342 814
|
134 209
|
| Rezultat brut |
−1 878 763
|
−3 262 806
|
+1 787 804
|
+2 937 020
|
+544 535
|
+425 507
|
+151 528
|
+519 344
|
+17 268
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−1 878 763
|
−3 262 806
|
+1 497 792
|
+2 460 713
|
+434 624
|
+333 117
|
+124 423
|
+500 722
|
+15 753
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
69
|
96
|
75
|
65
|
64
|
53
|
36
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BDTOOLS CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 182 501 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 1 878 763 lei.
-
Este BDTOOLS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BDTOOLS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 octombrie 2017.
-
Ce cod CAEN principal are BDTOOLS CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată BDTOOLS CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 august 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BDTOOLS CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BDTOOLS CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.