CUI 382253
ACOGEN S.R.L.
ACOGEN S.R.L. este o firmă din Sector 4, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 81.5 mii lei (−15.8% față de 2024), un profit net de 15 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
382253
Nr. înregistrare
J40/10848/1991
EUID
ROONRC.J40/10848/1991
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
SOS. GIURGIULUI, NR.129, BL.2A, SC.5, ET.1, AP.163
Data înregistrării
09-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.09.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
7111 - Activităţi de arhitectură
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
81 500
Rezultat net
+15 041
Capitaluri proprii
−159 401
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 012
|
—
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
500
|
500
|
—
|
—
|
9 996
|
| Active circulante |
80 284
|
54 577
|
35 477
|
43 824
|
42 949
|
35 747
|
14 890
|
53 781
|
11 828
|
54 052
|
202 576
|
87 931
|
27 074
|
25 779
|
18 423
|
18 869
|
| Stocuri |
22 463
|
22 284
|
17 638
|
17 638
|
22 284
|
5 904
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
922
|
72
|
| Creanțe |
14 329
|
14 329
|
17 476
|
17 476
|
12 829
|
19 330
|
9 150
|
9 134
|
9 134
|
9 134
|
9 134
|
70
|
9 135
|
17 329
|
9 135
|
9 135
|
| Casa și conturi la bănci |
43 492
|
17 964
|
363
|
8 710
|
7 836
|
10 513
|
5 740
|
44 647
|
2 694
|
44 918
|
193 442
|
87 861
|
17 939
|
8 450
|
8 366
|
9 662
|
| Cheltuieli în avans |
7 260
|
6 775
|
6 775
|
6 775
|
6 775
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 756
|
| Datorii |
248 957
|
235 796
|
234 742
|
232 850
|
266 026
|
230 845
|
102 848
|
104 380
|
102 927
|
13 445
|
35 806
|
10 724
|
23 790
|
39 693
|
28 568
|
25 192
|
| Capitaluri proprii |
−159 401
|
−174 444
|
−190 990
|
−180 751
|
−214 802
|
−193 598
|
−86 458
|
−49 099
|
−89 599
|
42 107
|
168 270
|
77 707
|
3 784
|
−13 914
|
−10 145
|
6 429
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
81 500
|
96 830
|
75 480
|
99 570
|
136 017
|
279 973
|
244 780
|
203 522
|
195 324
|
173 832
|
219 899
|
155 655
|
66 457
|
49 212
|
47 185
|
37 462
|
| Venituri totale |
81 500
|
96 830
|
75 480
|
99 570
|
136 017
|
279 973
|
244 780
|
203 522
|
195 324
|
173 832
|
219 899
|
155 655
|
66 457
|
49 212
|
52 185
|
37 464
|
| Cheltuieli totale |
65 644
|
79 314
|
84 964
|
96 751
|
155 110
|
384 312
|
279 691
|
160 986
|
326 119
|
294 780
|
124 601
|
77 062
|
46 766
|
51 503
|
67 108
|
29 810
|
| Rezultat brut |
+15 856
|
+17 516
|
−9 484
|
+2 819
|
−19 093
|
−104 339
|
−34 911
|
+42 536
|
−130 795
|
−120 948
|
+95 298
|
+78 593
|
+19 691
|
−2 291
|
−14 923
|
+7 654
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+15 041
|
+16 548
|
−10 239
|
+1 823
|
−21 204
|
−107 139
|
−37 359
|
+40 500
|
−132 748
|
−126 163
|
+90 562
|
+73 923
|
+17 697
|
−3 769
|
−16 573
|
+6 187
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
5
|
5
|
4
|
3
|
4
|
4
|
4
|
6
|
6
|
6
|
6
|
6
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ACOGEN S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 81 500 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 15 041 lei.
-
Este ACOGEN S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, ACOGEN S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ACOGEN S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată ACOGEN S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ACOGEN S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ACOGEN S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.