CUI 3871408
STAR SA
STAR SA este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1993. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o pierdere netă de 7.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
3871408
Nr. înregistrare
J16/45/1991
EUID
ROONRC.J16/45/1991
Formă juridică
SA
Județ
Dolj
Localitate
Craiova
Adresă
STR. ROMÂNIA MUNCITOARE, NR.65
Data înregistrării
04-05-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.05.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar provizoriu
director general unic
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−7 499
Capitaluri proprii
−4 667 012
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
14 142 937
|
14 147 203
|
14 152 820
|
14 158 436
|
14 421 034
|
14 546 855
|
14 970 130
|
15 237 725
|
15 500 705
|
15 767 643
|
16 035 576
|
22 583 811
|
22 855 270
|
23 174 967
|
| Active circulante |
112 095
|
117 196
|
152 260
|
163 622
|
131 445
|
112 129
|
134 789
|
128 198
|
201 701
|
191 701
|
103 941
|
86 455
|
50 348
|
93 498
|
257 197
|
107 205
|
108 631
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
43 322
|
25 126
|
25 118
|
27 673
|
25 446
|
156
|
156
|
156
|
156
|
156
|
156
|
156
|
156
|
176
|
| Creanțe |
110 301
|
109 172
|
106 030
|
119 964
|
81 471
|
21 457
|
40 450
|
64 138
|
201 480
|
180 618
|
88 748
|
53 786
|
41 716
|
84 614
|
250 492
|
88 096
|
105 162
|
| Casa și conturi la bănci |
1 794
|
8 024
|
46 230
|
336
|
24 848
|
65 554
|
66 666
|
38 614
|
65
|
10 927
|
15 037
|
32 513
|
8 476
|
8 728
|
6 549
|
18 953
|
3 293
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
61 787
|
61 787
|
61 787
|
61 787
|
61 787
|
61 960
|
61 996
|
—
|
30 918
|
61 836
|
92 673
|
123 510
|
154 185
|
1 407
|
| Datorii |
4 779 107
|
4 776 710
|
4 778 055
|
25 084 856
|
24 918 907
|
13 434 894
|
13 438 667
|
13 447 181
|
13 532 969
|
14 862 272
|
14 872 473
|
14 926 173
|
14 884 579
|
14 864 847
|
15 678 904
|
15 624 026
|
15 659 540
|
| Capitaluri proprii |
−4 667 012
|
−4 659 514
|
−4 625 795
|
−10 716 510
|
−10 578 472
|
891 842
|
916 345
|
1 163 838
|
1 277 547
|
361 555
|
469 193
|
691 905
|
995 248
|
1 356 900
|
7 285 614
|
7 492 634
|
7 625 465
|
| Capital subscris vărsat |
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
6 450 043
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
118 476
|
784 153
|
882 547
|
857 859
|
859 124
|
699 665
|
427 946
|
557 683
|
525 198
|
471 897
|
383 848
|
414 862
|
535 113
|
623 070
|
443 643
|
| Venituri totale |
0
|
524
|
23 339 348
|
784 153
|
2 306 103
|
860 170
|
859 712
|
839 941
|
1 794 086
|
557 683
|
525 200
|
471 901
|
383 871
|
1 137 441
|
535 116
|
626 674
|
482 404
|
| Cheltuieli totale |
7 499
|
34 242
|
15 335 078
|
890 251
|
13 767 693
|
876 369
|
1 097 885
|
947 469
|
861 478
|
665 321
|
747 912
|
775 243
|
745 523
|
7 084 891
|
744 286
|
750 905
|
666 015
|
| Rezultat brut |
−7 499
|
−33 718
|
+8 004 270
|
−106 098
|
−11 461 590
|
−16 199
|
−238 173
|
−107 528
|
+932 608
|
−107 638
|
−222 712
|
−303 342
|
−361 652
|
−5 947 450
|
−209 170
|
−124 231
|
−183 611
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−7 499
|
−33 718
|
+6 090 714
|
−138 038
|
−11 470 315
|
−24 503
|
−247 493
|
−113 709
|
+915 992
|
−107 638
|
−222 712
|
−303 342
|
−361 652
|
−5 947 450
|
−207 020
|
−132 831
|
−187 944
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
0
|
4
|
—
|
4
|
4
|
4
|
—
|
4
|
6
|
6
|
6
|
8
|
6
|
7
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este STAR SA plătitoare de TVA?
-
Da, STAR SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are STAR SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun.
-
Când a fost înființată STAR SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 1991.
-
Unde are sediul STAR SA?
-
Sediul firmei STAR SA (CUI 3871408) este în STR. ROMÂNIA MUNCITOARE, NR.65, Craiova, județul Dolj.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către STAR SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STAR SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.