CUI 3875434
LOREX COM SRL
LOREX COM SRL este o firmă din Orş. Vălenii de Munte, județul Prahova, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1994. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 59.6 mii lei (−53.9% față de 2023) și un profit net de 40.7 mii lei.
Date de identificare
CUI
3875434
Nr. înregistrare
J1993001108297
EUID
ROONRC.J1993001108297
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Orş. Vălenii de Munte
Adresă
STR. BEREVOIESTI, NR.46
Data înregistrării
05-05-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.05.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
59 628
Rezultat net
+40 721
Capitaluri proprii
52 075
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
35 850
|
35 850
|
35 850
|
40 685
|
35 850
|
40 685
|
45 519
|
50 353
|
55 386
|
60 619
|
53 766
|
72 529
|
89 540
|
95 304
|
114 469
|
| Active circulante |
85 266
|
12 233
|
85 266
|
41 156
|
47 063
|
41 156
|
35 557
|
29 436
|
27 706
|
28 904
|
50 524
|
54 481
|
43 412
|
43 023
|
42 583
|
| Stocuri |
36 093
|
—
|
36 093
|
25 152
|
29 526
|
25 152
|
27 835
|
26 543
|
21 819
|
22 719
|
45 705
|
51 231
|
41 188
|
41 073
|
32 822
|
| Creanțe |
—
|
825
|
—
|
8 076
|
0
|
8 076
|
1 087
|
1 087
|
1 087
|
4 057
|
3 817
|
1 961
|
1 787
|
1 787
|
6 969
|
| Casa și conturi la bănci |
49 173
|
11 408
|
49 173
|
7 928
|
17 537
|
7 928
|
6 635
|
1 806
|
4 800
|
2 128
|
1 002
|
1 289
|
437
|
163
|
2 792
|
| Datorii |
69 041
|
113 880
|
69 041
|
153 434
|
138 962
|
153 434
|
136 312
|
140 854
|
156 778
|
179 430
|
175 284
|
188 397
|
179 306
|
168 216
|
153 385
|
| Capitaluri proprii |
52 075
|
−65 797
|
52 075
|
−71 593
|
−56 049
|
−71 593
|
−55 236
|
−61 065
|
−73 686
|
−89 907
|
−70 994
|
−61 387
|
−46 354
|
−29 889
|
3 667
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
59 628
|
129 361
|
59 628
|
831 817
|
882 137
|
831 817
|
786 539
|
738 675
|
662 435
|
521 360
|
511 454
|
547 050
|
564 518
|
602 769
|
548 884
|
| Venituri totale |
65 677
|
129 361
|
65 677
|
831 817
|
895 638
|
831 817
|
786 539
|
738 675
|
664 048
|
523 618
|
511 454
|
547 051
|
564 982
|
602 769
|
548 884
|
| Cheltuieli totale |
24 286
|
123 565
|
24 286
|
832 408
|
871 241
|
832 408
|
780 710
|
726 054
|
647 827
|
558 249
|
521 061
|
562 084
|
594 545
|
629 875
|
572 349
|
| Rezultat brut |
+41 391
|
+5 796
|
+41 391
|
−591
|
+24 397
|
−591
|
+5 829
|
+12 621
|
+16 221
|
−34 631
|
−9 607
|
−15 033
|
−29 563
|
−27 106
|
−23 465
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+40 721
|
+5 796
|
+40 721
|
−16 357
|
+15 544
|
−16 357
|
+5 829
|
+12 621
|
+16 221
|
−34 631
|
−9 607
|
−15 033
|
−29 563
|
−33 556
|
−29 198
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
4
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LOREX COM SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 59 628 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 40 721 lei.
-
Este LOREX COM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, LOREX COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are LOREX COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată LOREX COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LOREX COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LOREX COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.