CUI 3875981
CDC CONSTRUCT S.R.L.
CDC CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Orş. Sinaia, județul Prahova, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2020. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 39.5 mii lei (+24.3% față de 2024) și o pierdere netă de 21.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
3875981
Nr. înregistrare
J29/977/1993
EUID
ROONRC.J29/977/1993
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Orş. Sinaia
Adresă
CAL. BRAŞOVULUI, NR.FN
Data înregistrării
05-05-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.05.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 17-01-2020
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
39 454
Rezultat net
−21 255
Capitaluri proprii
−319 543
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
298 245
|
309 608
|
317 183
|
321 037
|
321 037
|
321 037
|
321 038
|
321 038
|
340 891
|
352 803
|
376 033
|
399 718
|
421 153
|
445 922
|
491 354
|
594 906
|
727 622
|
| Active circulante |
145 109
|
144 308
|
127 117
|
124 135
|
124 824
|
120 849
|
125 847
|
122 567
|
130 237
|
132 367
|
140 547
|
159 647
|
192 875
|
291 193
|
561 794
|
458 268
|
493 289
|
| Stocuri |
108 710
|
42 963
|
42 963
|
42 963
|
43 953
|
43 953
|
43 953
|
43 953
|
47 676
|
55 369
|
59 741
|
63 339
|
109 482
|
172 957
|
176 421
|
196 801
|
310 331
|
| Creanțe |
15 546
|
82 491
|
80 614
|
80 122
|
79 309
|
76 332
|
76 267
|
76 608
|
77 461
|
76 169
|
80 546
|
94 388
|
79 667
|
88 374
|
47 265
|
261 449
|
179 712
|
| Casa și conturi la bănci |
20 853
|
18 854
|
3 540
|
1 050
|
1 562
|
564
|
5 627
|
2 006
|
5 100
|
829
|
260
|
1 920
|
3 726
|
29 862
|
338 108
|
18
|
3 246
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
100
|
657
|
1 389
|
1 840
|
1 657
|
4 940
|
5 081
|
| Datorii |
746 687
|
735 993
|
731 934
|
750 253
|
754 289
|
758 650
|
759 583
|
746 874
|
741 111
|
742 898
|
1 040 471
|
1 056 735
|
1 016 501
|
915 025
|
1 295 512
|
1 012 749
|
774 553
|
| Venituri în avans |
16 210
|
16 210
|
16 210
|
16 210
|
16 210
|
16 210
|
16 210
|
16 210
|
16 210
|
16 210
|
16 210
|
16 210
|
23 410
|
84 808
|
84 955
|
—
|
86 181
|
| Provizioane |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−319 543
|
−298 287
|
−303 844
|
−321 291
|
−324 638
|
−332 974
|
−328 908
|
−319 479
|
−286 193
|
−273 938
|
−540 001
|
−512 923
|
−424 494
|
−260 878
|
−325 662
|
45 365
|
365 258
|
| Capital subscris vărsat |
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
153 500
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
39 454
|
31 741
|
30 828
|
30 640
|
28 472
|
26 254
|
28 022
|
27 270
|
25 748
|
10 372
|
3 054
|
429 713
|
671 529
|
1 207 344
|
495 835
|
706 057
|
2 025 262
|
| Venituri totale |
39 492
|
31 960
|
33 493
|
30 640
|
28 472
|
26 254
|
29 322
|
28 236
|
34 723
|
332 143
|
63 796
|
444 031
|
650 935
|
1 277 123
|
528 886
|
759 307
|
2 182 108
|
| Cheltuieli totale |
60 747
|
24 682
|
12 723
|
26 374
|
19 283
|
29 533
|
38 455
|
61 240
|
46 498
|
65 897
|
90 875
|
532 460
|
814 550
|
1 266 251
|
899 912
|
1 072 751
|
2 487 659
|
| Rezultat brut |
−21 255
|
+7 278
|
+20 770
|
+4 266
|
+9 189
|
−3 279
|
−9 133
|
−33 004
|
−11 775
|
+266 246
|
−27 079
|
−88 429
|
−163 615
|
+10 872
|
−371 026
|
−313 444
|
−305 551
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−21 255
|
+5 557
|
+17 447
|
+3 347
|
+8 335
|
−4 066
|
−9 429
|
−33 286
|
−12 255
|
+266 063
|
−27 079
|
−88 429
|
−163 615
|
+10 872
|
−371 026
|
−319 894
|
−312 884
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
23
|
23
|
33
|
30
|
30
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CDC CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 39 454 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 21 255 lei.
-
Este CDC CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, CDC CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 17 ianuarie 2020.
-
Ce cod CAEN principal are CDC CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CDC CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CDC CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CDC CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.