CUI 38964682
PALLET SOLUTION S.R.L.
PALLET SOLUTION S.R.L. este o firmă din Mun. Bacău, județul BACĂU, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 201.5 mii lei (−60.5% față de 2023), un profit net de 2.3 mii lei și 1 angajat.
CUI
38964682
Nr. înregistrare
J04/339/2018
EUID
ROONRC.J4/339/2018
Formă juridică
SRL
Județ
BACĂU
Localitate
Mun. Bacău
Adresă
STR. LETEA, NR.5, BL.5, SC.A, ET.3, AP.14
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înregistrării
05-03-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.03.2018
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
IONESCU SI ASOCIATII SPRL
administrator judiciar provizoriu
LUPU BIANCA-MĂDĂLINA
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5224 - Manipulări
-
5229 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5320 - Alte activităţi poştale şi de curier
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active imobilizate |
31 136
|
60 448
|
214 515
|
301 016
|
72 567
|
75 540
|
| Active circulante |
75 764
|
44 672
|
943 599
|
104 061
|
307 543
|
208 263
|
| Stocuri |
3 128
|
—
|
3 048
|
3 048
|
3 048
|
19 355
|
| Creanțe |
68 225
|
43 872
|
935 506
|
76 830
|
193 006
|
178 604
|
| Casa și conturi la bănci |
4 411
|
800
|
5 045
|
24 183
|
111 489
|
10 304
|
| Datorii |
589 068
|
468 630
|
1 050 173
|
285 408
|
274 267
|
223 867
|
| Capitaluri proprii |
−482 168
|
−363 510
|
107 941
|
119 669
|
105 843
|
59 936
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
201 495
|
509 759
|
511 544
|
916 569
|
658 481
|
259 345
|
| Venituri totale |
201 495
|
509 759
|
511 544
|
916 590
|
658 481
|
259 345
|
| Cheltuieli totale |
197 157
|
976 992
|
493 714
|
885 000
|
605 989
|
197 016
|
| Rezultat brut |
+4 338
|
−467 233
|
+17 830
|
+31 590
|
+52 492
|
+62 329
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+2 323
|
−471 451
|
+13 240
|
+25 815
|
+45 907
|
+59 736
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
2
|
5
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 13-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către PALLET SOLUTION S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PALLET SOLUTION S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.