CUI 3903518
POLIEN SERVCOM SRL
POLIEN SERVCOM SRL este o firmă din Suceava, județul Suceava, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 2003. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 240.4 mii lei (+13.2% față de 2024), un profit net de 8.3 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
3903518
Nr. înregistrare
J33/786/1993
EUID
ROONRC.J33/786/1993
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Suceava
Adresă
Str. Gheorghe Doja, Nr. 99 A, C.P.
Data înregistrării
11-05-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.05.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 05-11-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
240 372
Rezultat net
+8 302
Capitaluri proprii
158 003
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
281 383
|
282 347
|
283 793
|
280 881
|
282 701
|
291 860
|
301 290
|
311 500
|
321 865
|
333 034
|
362 390
|
425 176
|
465 234
|
574 856
|
641 610
|
692 063
|
870 494
|
| Active circulante |
63 227
|
71 691
|
66 213
|
81 473
|
121 366
|
88 788
|
95 080
|
65 225
|
72 801
|
87 397
|
86 645
|
106 242
|
132 197
|
89 119
|
−87 315
|
88 724
|
97 660
|
| Stocuri |
30 683
|
30 683
|
13 391
|
53 443
|
74 721
|
75 321
|
82 472
|
59 219
|
69 849
|
84 915
|
77 022
|
83 822
|
107 833
|
81 971
|
73 763
|
70 797
|
64 378
|
| Creanțe |
29 047
|
21 922
|
31 813
|
16 335
|
6 120
|
10 352
|
8 762
|
5 214
|
1 790
|
1 857
|
9 188
|
13 489
|
14 781
|
1 998
|
4 736
|
13 604
|
28 303
|
| Casa și conturi la bănci |
3 497
|
19 086
|
21 009
|
11 695
|
40 525
|
3 115
|
3 846
|
792
|
1 162
|
625
|
435
|
8 931
|
9 583
|
5 150
|
−165 814
|
4 323
|
4 979
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
169
|
3 253
|
| Datorii |
186 607
|
291 471
|
414 366
|
510 514
|
579 604
|
576 142
|
602 393
|
583 140
|
580 699
|
620 866
|
645 307
|
657 004
|
658 001
|
592 937
|
442 445
|
696 819
|
771 086
|
| Capitaluri proprii |
158 003
|
62 567
|
−64 360
|
−148 160
|
−175 537
|
−195 494
|
−206 023
|
−206 415
|
−186 033
|
−200 435
|
−196 272
|
−125 586
|
−60 570
|
71 038
|
111 850
|
84 137
|
200 321
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
240 372
|
212 425
|
227 650
|
198 229
|
177 459
|
123 174
|
143 751
|
112 114
|
156 136
|
134 260
|
160 301
|
170 175
|
169 319
|
245 215
|
464 301
|
403 121
|
614 332
|
| Venituri totale |
240 372
|
212 425
|
227 950
|
198 229
|
177 459
|
132 954
|
143 751
|
112 114
|
159 219
|
135 397
|
160 415
|
171 975
|
169 788
|
247 442
|
465 268
|
404 029
|
618 591
|
| Cheltuieli totale |
230 582
|
167 849
|
141 870
|
168 765
|
155 728
|
121 186
|
141 920
|
131 351
|
143 226
|
138 206
|
226 288
|
231 832
|
248 497
|
245 654
|
432 276
|
391 916
|
579 354
|
| Rezultat brut |
+9 790
|
+44 576
|
+86 080
|
+29 464
|
+21 731
|
+11 768
|
+1 831
|
−19 237
|
+15 993
|
−2 809
|
−65 873
|
−59 857
|
−78 709
|
+1 788
|
+32 992
|
+12 113
|
+39 237
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+8 302
|
+42 547
|
+83 800
|
+27 377
|
+19 957
|
+10 529
|
+392
|
−20 382
|
+14 402
|
−4 163
|
−70 686
|
−65 016
|
−78 709
|
+1 488
|
+27 713
|
+5 663
|
+32 703
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
4
|
5
|
4
|
5
|
7
|
7
|
7
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut POLIEN SERVCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 240 372 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 8 302 lei.
-
Este POLIEN SERVCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, POLIEN SERVCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 noiembrie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are POLIEN SERVCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată POLIEN SERVCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 mai 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către POLIEN SERVCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește POLIEN SERVCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.