CUI 39041391
GRAFRELY S.R.L.
GRAFRELY S.R.L. este o firmă din București, Sector 6 Mun. Bucureşti, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2022 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 7 mil. lei (+85.6% față de 2023), un profit net de 67.5 mii lei și 5 angajați.
CUI
39041391
Nr. înregistrare
J2018003758402
EUID
ROONRC.J2018003758402
Formă juridică
SRL
Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
DRM CIOROGÂRLA, NR.181A, AP.100
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înregistrării
20-03-2018
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 10.11.2020
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-04-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
ALEXE MARINELA ANDREEA
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5320 - Alte activităţi poştale şi de curier
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||
| Active imobilizate |
104 291
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
600
|
| Active circulante |
872 900
|
1 319 395
|
968 655
|
928 522
|
194 660
|
201
|
201
|
| Stocuri |
841 472
|
622 351
|
436 645
|
259 569
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
—
|
—
|
21 967
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
31 428
|
697 044
|
510 043
|
668 953
|
194 660
|
201
|
201
|
| Datorii |
11 556
|
421 274
|
11 834
|
42 333
|
12 208
|
5 180
|
4 050
|
| Capitaluri proprii |
965 635
|
898 121
|
956 821
|
886 189
|
182 452
|
−4 979
|
−3 249
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
—
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
7 006 517
|
3 776 065
|
4 912 051
|
3 754 741
|
194 660
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
7 008 086
|
3 776 065
|
4 912 051
|
3 754 741
|
194 660
|
0
|
0
|
| Cheltuieli totale |
6 939 184
|
3 809 298
|
4 801 764
|
3 021 273
|
10 261
|
1 730
|
3 449
|
| Rezultat brut |
+68 902
|
−33 233
|
+110 287
|
+733 468
|
+184 399
|
−1 730
|
−3 449
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+67 513
|
−58 700
|
+70 632
|
+703 537
|
+182 452
|
−1 730
|
−3 449
|
| Alte date | |||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
5
|
7
|
5
|
3
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 13-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către GRAFRELY S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GRAFRELY S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.