CUI 39051719
MST UTIL CONSTRUCT S.R.L.
MST UTIL CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sânmihaiu Român, județul Timiș, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Firma este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 395.1 mii lei (+35.0% față de 2024), un profit net de 29.4 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
39051719
Nr. înregistrare
J35/900/2018
EUID
ROONRC.J35/900/2018
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Sânmihaiu Român
Adresă
NR.314/A
Data înregistrării
20-03-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.03.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 05-12-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
395 129
Rezultat net
+29 376
Capitaluri proprii
3 578
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active imobilizate |
66 243
|
60 261
|
98 291
|
97 278
|
8 356
|
—
|
| Active circulante |
104 216
|
119 442
|
175 692
|
91 878
|
74 980
|
12 358
|
| Stocuri |
5 701
|
11 022
|
110 743
|
14 884
|
3 633
|
5 724
|
| Creanțe |
49 848
|
103 213
|
32 664
|
52 310
|
7 943
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
48 667
|
5 207
|
32 285
|
24 684
|
63 404
|
6 634
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
1 467
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
166 881
|
50 710
|
118 307
|
55 763
|
68 670
|
8 345
|
| Capitaluri proprii |
3 578
|
128 993
|
157 143
|
133 393
|
14 666
|
4 013
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
395 129
|
292 726
|
236 509
|
372 684
|
99 900
|
9 600
|
| Venituri totale |
395 129
|
292 726
|
236 514
|
466 181
|
99 900
|
9 600
|
| Cheltuieli totale |
359 316
|
222 135
|
208 191
|
328 937
|
87 623
|
5 787
|
| Rezultat brut |
+35 813
|
+70 591
|
+28 323
|
+137 244
|
+12 277
|
+3 813
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+29 376
|
+67 810
|
+26 153
|
+132 815
|
+10 653
|
+3 813
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
2
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MST UTIL CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 395 129 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 29 376 lei.
-
Este MST UTIL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, MST UTIL CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 5 decembrie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are MST UTIL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
-
Când a fost înființată MST UTIL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MST UTIL CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MST UTIL CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.