CUI 39080820
RONTZI&CO S.R.L.
RONTZI&CO S.R.L. este o firmă din Valea Lupului, județul Iași, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4931 - Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic. Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 172.6 mii lei (−12.4% față de 2024), o pierdere netă de 73.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
39080820
Nr. înregistrare
J22/731/2018
EUID
ROONRC.J22/731/2018
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Valea Lupului
Adresă
STR. LALELELOR, NR.40
Data înregistrării
23-03-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.03.2018
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-05-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4931 - Transporturi terestre de pasageri, pe bază de graficCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4932 - Transporturi cu taxiuri
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
172 564
Rezultat net
−73 131
Capitaluri proprii
62 833
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4931 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4931 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4931 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
168 082
|
233 319
|
300 458
|
54 323
|
6 398
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
54 881
|
128 470
|
83 575
|
153 063
|
8 382
|
40 330
|
42 076
|
16 022
|
| Stocuri |
5 328
|
1 746
|
0
|
—
|
—
|
27 765
|
25 425
|
11 791
|
| Creanțe |
11 585
|
36 543
|
34 801
|
4 370
|
—
|
555
|
2 900
|
2 700
|
| Casa și conturi la bănci |
37 968
|
90 181
|
48 774
|
148 693
|
8 382
|
12 010
|
13 751
|
1 531
|
| Datorii |
160 130
|
225 825
|
234 910
|
63 615
|
2 906
|
23 879
|
24 458
|
11 207
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
3 103
|
3 103
|
5 178
|
9 679
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
62 833
|
135 964
|
146 020
|
140 668
|
6 696
|
6 772
|
17 618
|
4 815
|
| Capital subscris vărsat |
600
|
600
|
600
|
600
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
172 564
|
196 961
|
99 781
|
139 143
|
101 443
|
56 528
|
87 044
|
17 370
|
| Venituri totale |
172 564
|
200 066
|
99 781
|
141 218
|
105 943
|
56 781
|
87 044
|
17 370
|
| Cheltuieli totale |
245 695
|
204 056
|
93 431
|
6 256
|
102 976
|
65 939
|
71 630
|
12 234
|
| Rezultat brut |
−73 131
|
−3 990
|
+6 350
|
+134 962
|
+2 967
|
−9 158
|
+15 414
|
+5 136
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−73 131
|
−4 704
|
+5 352
|
+133 571
|
−76
|
−10 846
|
+12 803
|
+4 615
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RONTZI&CO S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 172 564 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 73 131 lei.
-
Este RONTZI&CO S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, RONTZI&CO S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2023.
-
Ce cod CAEN principal are RONTZI&CO S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4931 - Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic.
-
Când a fost înființată RONTZI&CO S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RONTZI&CO S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RONTZI&CO S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.