CUI 39108564
CENTRALCONS S.R.L.
CENTRALCONS S.R.L. este o firmă din Târgu Jiu, județul Gorj, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 127.6 mii lei (+20.9% față de 2023), o pierdere netă de 50.9 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
39108564
Nr. înregistrare
J18/276/2018
EUID
ROONRC.J18/276/2018
Formă juridică
SRL
Județ
Gorj
Localitate
Târgu Jiu
Adresă
STR. ŞUŞIŢA, NR.9, CAMERA 4
Data înregistrării
29-03-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.03.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 19-08-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1812 - Alte activităţi de tipărire n.c.a.
-
1813 - Servicii pregătitoare pentru pretipărire
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
5811 - Activităţi de editare a cărţilor
-
5812 - Activităţi de editarea de ghiduri, compendii, liste de adrese şi similare
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
127 620
Rezultat net
−50 870
Capitaluri proprii
−89 830
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
305
|
305
|
305
|
| Active circulante |
36 411
|
11 424
|
8 045
|
| Stocuri |
4 818
|
9 198
|
7 780
|
| Creanțe |
31 559
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
34
|
2 226
|
265
|
| Datorii |
126 546
|
50 689
|
44 097
|
| Capitaluri proprii |
−89 830
|
−38 960
|
−35 747
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
127 620
|
105 545
|
4 000
|
| Venituri totale |
127 620
|
105 574
|
4 000
|
| Cheltuieli totale |
177 213
|
107 732
|
39 827
|
| Rezultat brut |
−49 593
|
−2 158
|
−35 827
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−50 870
|
−3 213
|
−35 947
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CENTRALCONS S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 127 620 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 50 870 lei.
-
Este CENTRALCONS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, CENTRALCONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 19 august 2024.
-
Ce cod CAEN principal are CENTRALCONS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CENTRALCONS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 martie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CENTRALCONS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CENTRALCONS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.