CUI 39173112

ROOFSERV EXPRESS S.R.L.

ROOFSERV EXPRESS S.R.L. este o firmă din Orş. Băicoi, județul Prahova, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare. Firma este plătitoare de TVA din 2020 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.7 mil. lei (+29.0% față de 2024), un profit net de 44.9 mii lei și 2 angajați.

Activă

Date de identificare

CUI

39173112

Nr. înregistrare

J2018000748295

EUID

ROONRC.J2018000748295

Formă juridică

SRL

Județ

Prahova

Localitate

Orş. Băicoi

Adresă

STR. MORII, NR.27

Data înregistrării

12-04-2018

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 12.04.2018

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 01-10-2020

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Da

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

  • 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor

  • 4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.

  • 4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri

  • 4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

  • 4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii

  • 4291 - Construcţii hidrotehnice

  • 4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.

  • 4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor

  • 4312 - Lucrări de pregătire a terenului

  • 4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

  • 4321 - Lucrări de instalații electrice

  • 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

  • 4323 - Lucrări de izolații

  • 4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții

  • 4331 - Lucrări de ipsoserie

  • 4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie

  • 4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților

  • 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

  • 4335 - Alte lucrări de finisare

  • 4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

  • 4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri

  • 4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil

  • 4391 - Activități de zidărie

  • 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

  • 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit

  • 6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

+29.0%

1 670 900

Rezultat net

+40.9%

+44 914

Capitaluri proprii

+13.6%

379 385

Număr mediu de salariați

0.0%

2

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut ROOFSERV EXPRESS S.R.L. în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 670 900 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 44 914 lei.

Este ROOFSERV EXPRESS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ROOFSERV EXPRESS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2020.

Ce cod CAEN principal are ROOFSERV EXPRESS S.R.L.?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare.

Când a fost înființată ROOFSERV EXPRESS S.R.L.?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2018.

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către ROOFSERV EXPRESS S.R.L. în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește ROOFSERV EXPRESS S.R.L.?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit