CUI 39356993
MARELMA S.R.L.
MARELMA S.R.L. este o firmă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 286.3 mii lei (−1.4% față de 2024), un profit net de 25.9 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
39356993
Nr. înregistrare
J2018000389386
EUID
ROONRC.J2018000389386
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Râmnicu Vâlcea
Adresă
STR. FERDINAND, NR.10
Data înregistrării
16-05-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.05.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilorSursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
286 333
Rezultat net
+25 929
Capitaluri proprii
24 564
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active circulante |
36 760
|
58 882
|
97 053
|
181 307
|
141 440
|
123 962
|
80 948
|
200
|
| Stocuri |
9 744
|
4 192
|
6 131
|
23 034
|
11 600
|
3 561
|
9 302
|
—
|
| Creanțe |
567
|
2 994
|
737
|
43 677
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
26 449
|
51 696
|
90 185
|
114 596
|
129 840
|
120 401
|
71 646
|
200
|
| Datorii |
12 196
|
60 247
|
96 667
|
143 481
|
46 911
|
66 515
|
9 803
|
0
|
| Capitaluri proprii |
24 564
|
−1 365
|
386
|
37 826
|
94 529
|
57 447
|
71 145
|
200
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
286 333
|
290 280
|
271 729
|
296 768
|
286 975
|
249 934
|
251 990
|
—
|
| Venituri totale |
312 651
|
292 864
|
276 574
|
296 768
|
286 975
|
281 884
|
274 016
|
0
|
| Cheltuieli totale |
278 123
|
285 856
|
273 663
|
256 214
|
247 023
|
222 178
|
200 554
|
—
|
| Rezultat brut |
+34 528
|
+7 008
|
+2 911
|
+40 554
|
+39 952
|
+59 706
|
+73 462
|
0
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+25 929
|
−1 751
|
+146
|
+37 586
|
+37 082
|
+57 207
|
+70 945
|
0
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
4
|
3
|
3
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MARELMA S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 286 333 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 25 929 lei.
-
Este MARELMA S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, MARELMA S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are MARELMA S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.
-
Când a fost înființată MARELMA S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 mai 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MARELMA S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MARELMA S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.