CUI 39397900
SMART ESTATE DEVELOPER S.A.
SMART ESTATE DEVELOPER S.A. este o firmă din Vladimirescu, județul Arad, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară. Firma este plătitoare de TVA din 2018. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.1 mil. lei (−42.0% față de 2024), un profit net de 1.2 mil. lei și 12 angajați.
Date de identificare
CUI
39397900
Nr. înregistrare
J2018000831029
EUID
ROONRC.J2018000831029
Formă juridică
SA
Județ
Arad
Localitate
Vladimirescu
Adresă
STR. AURELIA, NR.2, ET.P, AP.8
Data înregistrării
24-05-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.05.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 26-07-2018
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliarăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
3514 - Distribuţia energiei electrice
-
3515 - Comercializarea energiei electrice
-
3516 - Depozitarea energiei electrice
-
3523 - Comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte
-
3700 - Colectarea şi epurarea apelor uzate
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6492 - Alte activităţi de creditare
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7413 - Activități de design de interior
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
8110 - Activităţi de servicii suport combinate
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
7 076 695
Rezultat net
+1 151 070
Capitaluri proprii
3 464 406
Număr mediu de salariați
12
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 6812 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
148 379
|
52 313
|
46 536
|
1 247 663
|
58 908
|
93 623
|
26 756
|
130
|
| Active circulante |
4 674 079
|
8 392 014
|
8 227 529
|
2 662 327
|
3 828 688
|
4 352 502
|
2 245 184
|
582 660
|
| Stocuri |
1 070 047
|
2 692 414
|
5 371 707
|
2 151 945
|
1 872 757
|
3 957 952
|
1 097 644
|
—
|
| Creanțe |
3 447 687
|
5 402 871
|
2 372 546
|
303 022
|
116 036
|
367 443
|
952 358
|
43 361
|
| Casa și conturi la bănci |
156 345
|
296 729
|
483 276
|
747
|
75 978
|
27 107
|
195 182
|
359 299
|
| Cheltuieli în avans |
27 437
|
50 246
|
33 331
|
864
|
1 552
|
7 615
|
590
|
—
|
| Datorii |
1 189 564
|
2 089 618
|
6 001 196
|
1 617 714
|
2 387 447
|
4 036 478
|
2 121 181
|
785
|
| Venituri în avans |
27 245
|
0
|
9 124
|
44 621
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
168 680
|
69 798
|
4 853
|
0
|
49 481
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
3 464 406
|
6 335 157
|
2 292 223
|
2 248 519
|
1 452 220
|
417 262
|
151 349
|
582 005
|
| Capital subscris vărsat |
2 050 500
|
2 050 500
|
2 050 500
|
2 050 500
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
558 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
7 076 695
|
12 194 481
|
1 018 411
|
447 055
|
4 795 155
|
2 131 540
|
1 109 034
|
0
|
| Venituri totale |
5 846 324
|
9 889 292
|
4 986 221
|
1 437 894
|
2 902 830
|
3 714 700
|
1 677 442
|
3 450
|
| Cheltuieli totale |
4 521 275
|
5 237 850
|
4 935 277
|
1 243 559
|
1 391 253
|
3 411 448
|
1 583 596
|
21 445
|
| Rezultat brut |
+1 325 049
|
+4 651 442
|
+50 944
|
+194 335
|
+1 511 577
|
+303 252
|
+93 846
|
−17 995
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 151 070
|
+4 042 934
|
+43 705
|
+180 019
|
+1 287 561
|
+265 913
|
+79 344
|
−17 995
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
8
|
6
|
1
|
3
|
6
|
3
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SMART ESTATE DEVELOPER S.A. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 7 076 695 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 151 070 lei.
-
Este SMART ESTATE DEVELOPER S.A. plătitoare de TVA?
-
Da, SMART ESTATE DEVELOPER S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 26 iulie 2018.
-
Ce cod CAEN principal are SMART ESTATE DEVELOPER S.A.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară.
-
Când a fost înființată SMART ESTATE DEVELOPER S.A.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SMART ESTATE DEVELOPER S.A. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SMART ESTATE DEVELOPER S.A.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.