CUI 39406366
SMART NEXTGEN S.R.L.
SMART NEXTGEN S.R.L. este o firmă din Dumbrăviţa, județul Timiș, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat. Firma este plătitoare de TVA din 2018. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 682.6 mii lei (−15.5% față de 2024), un profit net de 502.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
39406366
Nr. înregistrare
J2018001775353
EUID
ROONRC.J2018001775353
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Dumbrăviţa
Adresă
STR NUVELEI, NR.7, AP.1
Data înregistrării
25-05-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.05.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 27-06-2018
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
682 566
Rezultat net
+502 079
Capitaluri proprii
502 319
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4712 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
142 188
|
179 612
|
1 097
|
2 415
|
—
|
—
|
—
|
376
|
| Active circulante |
442 490
|
450 224
|
54 917
|
42 290
|
99 518
|
199 660
|
77 444
|
1 340
|
| Stocuri |
—
|
—
|
22 859
|
3 136
|
26 407
|
60 509
|
43 973
|
776
|
| Creanțe |
417 332
|
409 234
|
14 415
|
6 471
|
4 802
|
1 454
|
2 157
|
390
|
| Casa și conturi la bănci |
25 158
|
40 990
|
17 643
|
32 683
|
68 309
|
137 697
|
31 314
|
174
|
| Datorii |
82 359
|
73 763
|
94 337
|
126 852
|
160 612
|
173 698
|
87 287
|
5 049
|
| Capitaluri proprii |
502 319
|
556 073
|
−38 323
|
−82 147
|
−61 094
|
25 962
|
−9 843
|
−3 333
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
682 566
|
807 685
|
153 924
|
53 636
|
278 325
|
362 615
|
3 691
|
34 584
|
| Venituri totale |
688 037
|
812 217
|
156 956
|
60 150
|
293 884
|
368 507
|
4 235
|
35 015
|
| Cheltuieli totale |
165 780
|
193 975
|
104 657
|
79 551
|
372 453
|
322 381
|
10 635
|
37 510
|
| Rezultat brut |
+522 257
|
+618 242
|
+52 299
|
−19 401
|
−78 569
|
+46 126
|
−6 400
|
−2 495
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+502 079
|
+594 396
|
+43 824
|
−21 053
|
−87 056
|
+35 805
|
−6 510
|
−3 533
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SMART NEXTGEN S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 682 566 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 502 079 lei.
-
Este SMART NEXTGEN S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, SMART NEXTGEN S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iunie 2018.
-
Ce cod CAEN principal are SMART NEXTGEN S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat.
-
Când a fost înființată SMART NEXTGEN S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 mai 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SMART NEXTGEN S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SMART NEXTGEN S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.