CUI 39446603
RUXALEX SERVCONSTRUCT S.R.L.
RUXALEX SERVCONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sat Plaiu Com. Talea, județul PRAHOVA, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă. Firma este plătitoare de TVA din 2025 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 378.7 mii lei (−2.3% față de 2024), un profit net de 123.9 mii lei și 1 angajat.
CUI
39446603
Nr. înregistrare
J2018001164298
EUID
ROONRC.J2018001164298
Formă juridică
SRL
Județ
PRAHOVA
Localitate
Sat Plaiu Com. Talea
Adresă
PLAIU, NR.34
Cod CAEN principal
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
Data înregistrării
06-06-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 06.06.2018
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-02-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
SIMA ELENA RAMONA
Administrator
SIMA EMIL
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
8122 - Activități specializate de curățenie
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
65 667
|
127 900
|
647
|
12 448
|
11 324
|
21 439
|
647
|
647
|
| Active circulante |
113 572
|
143 792
|
84 550
|
275 424
|
249 756
|
358 115
|
260 714
|
138 231
|
| Creanțe |
10 899
|
44 459
|
23 475
|
2 028
|
528
|
2 440
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
102 673
|
99 333
|
61 075
|
273 396
|
249 228
|
355 675
|
260 714
|
138 231
|
| Datorii |
55 116
|
77 439
|
13 665
|
6 503
|
32 409
|
47 585
|
6 042
|
510
|
| Capitaluri proprii |
124 123
|
194 253
|
71 532
|
281 369
|
228 671
|
331 969
|
255 319
|
138 368
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
378 682
|
387 690
|
133 838
|
61 845
|
138 750
|
295 520
|
213 858
|
157 000
|
| Venituri totale |
448 767
|
387 778
|
143 838
|
61 845
|
138 750
|
295 520
|
213 858
|
157 000
|
| Cheltuieli totale |
312 661
|
158 367
|
92 266
|
7 863
|
120 688
|
213 734
|
46 318
|
14 122
|
| Rezultat brut |
+136 106
|
+229 411
|
+51 572
|
+53 982
|
+18 062
|
+81 786
|
+167 540
|
+142 878
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+123 871
|
+192 721
|
+50 162
|
+52 698
|
+16 702
|
+76 650
|
+164 951
|
+138 168
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 13-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către RUXALEX SERVCONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RUXALEX SERVCONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.