CUI 39479856
KNCZ CONSTRUCT S.R.L.
KNCZ CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Târgu Secuiesc, județul Covasna, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 192.2 mii lei (−0.5% față de 2024), o pierdere netă de 4.5 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
39479856
Nr. înregistrare
J14/205/2018
EUID
ROONRC.J14/205/2018
Formă juridică
SRL
Județ
Covasna
Localitate
Târgu Secuiesc
Adresă
STR. LIBERTĂŢII, NR.8/A
Data înregistrării
13-06-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.06.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
192 172
Rezultat net
−4 534
Capitaluri proprii
−53 964
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||
| Active imobilizate |
1 105
|
2 386
|
6 477
|
1 774
|
5 865
|
8 702
|
14 873
|
| Active circulante |
24 973
|
32 030
|
45 641
|
3 841
|
6 292
|
5 744
|
7 167
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
1 764
|
299
|
299
|
| Creanțe |
5 199
|
16 549
|
16 843
|
3 500
|
4 068
|
5 324
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
19 774
|
15 481
|
28 798
|
341
|
460
|
121
|
6 868
|
| Datorii |
80 042
|
83 846
|
94 996
|
76 911
|
50 213
|
47 164
|
8 567
|
| Capitaluri proprii |
−53 964
|
−49 430
|
−42 878
|
−71 296
|
−38 056
|
−32 718
|
13 473
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
192 172
|
193 088
|
170 447
|
59 742
|
58 082
|
27 699
|
107 700
|
| Venituri totale |
192 172
|
193 088
|
170 447
|
59 742
|
58 082
|
27 699
|
107 700
|
| Cheltuieli totale |
194 784
|
197 708
|
120 243
|
92 384
|
62 422
|
73 613
|
49 355
|
| Rezultat brut |
−2 612
|
−4 620
|
+50 204
|
−32 642
|
−4 340
|
−45 914
|
+58 345
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−4 534
|
−6 552
|
+48 500
|
−33 240
|
−5 338
|
−46 191
|
+57 268
|
| Alte date | |||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut KNCZ CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 192 172 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 4 534 lei.
-
Este KNCZ CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, KNCZ CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are KNCZ CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată KNCZ CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către KNCZ CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește KNCZ CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.