CUI 39576743
CAIUS TIC CONSTRUCT S.R.L.
CAIUS TIC CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Bethausen, județul Timiș, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 191.5 mii lei (−30.6% față de 2024), o pierdere netă de 28 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
39576743
Nr. înregistrare
J35/2279/2018
EUID
ROONRC.J35/2279/2018
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Bethausen
Adresă
NR.158, CAMERA 1
Data înregistrării
04-07-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.07.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
191 500
Rezultat net
−28 035
Capitaluri proprii
−20 110
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
233 469
|
3 958
|
6 458
|
8 958
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
12 757
|
109 831
|
6 768
|
23 973
|
24 742
|
9 706
|
12 099
|
362
|
| Creanțe |
—
|
100 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
12 757
|
9 831
|
6 768
|
23 973
|
24 742
|
9 706
|
12 099
|
362
|
| Cheltuieli în avans |
208
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
266 544
|
1 919
|
5 300
|
3 834
|
4 938
|
3 268
|
7 200
|
2 949
|
| Capitaluri proprii |
−20 110
|
111 870
|
7 926
|
29 097
|
19 804
|
6 438
|
4 899
|
−2 587
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
191 500
|
275 960
|
99 000
|
134 600
|
72 100
|
58 450
|
72 900
|
5 000
|
| Venituri totale |
192 312
|
275 960
|
99 000
|
134 600
|
72 100
|
58 450
|
72 900
|
5 000
|
| Cheltuieli totale |
218 424
|
169 393
|
119 270
|
123 962
|
58 012
|
56 326
|
64 685
|
7 737
|
| Rezultat brut |
−26 112
|
+106 567
|
−20 270
|
+10 638
|
+14 088
|
+2 124
|
+8 215
|
−2 737
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−28 035
|
+103 945
|
−21 171
|
+9 292
|
+13 367
|
+1 539
|
+7 486
|
−2 787
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
3
|
1
|
1
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CAIUS TIC CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 191 500 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 28 035 lei.
-
Este CAIUS TIC CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, CAIUS TIC CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CAIUS TIC CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CAIUS TIC CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iulie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CAIUS TIC CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CAIUS TIC CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.