CUI 39600558
CIDAL PREST S.R.L.
CIDAL PREST S.R.L. este o firmă din Albeşti-Muru, județul Prahova, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 209.3 mii lei (−10.2% față de 2024), o pierdere netă de 53.3 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
39600558
Nr. înregistrare
J29/1400/2018
EUID
ROONRC.J29/1400/2018
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Albeşti-Muru
Adresă
ALBEŞTI-MURU, NR.197
Data înregistrării
10-07-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.07.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4723 - Comerţ cu amănuntul al peştelui, crustaceelor şi moluştelor, în magazine specializate
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4729 - Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
-
4741 - Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-lui în magazine specializate
-
4743 - Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
-
4751 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
-
4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4761 - Comerţ cu amănuntul al cărţilor, în magazine specializate
-
4762 - Comerţ cu amănuntul al ziarelor şi articolelor de papetărie, în magazine specializate
-
4763 - Comerţ cu amănuntul al discurilor şi benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video, în magazine specializate
-
4764 - Comerţ cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
-
4765 - Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
-
4772 - Comerţ cu amănuntul al încălţămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4779 - Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
8291 - Activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
209 281
Rezultat net
−53 314
Capitaluri proprii
−111 924
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
| Active circulante |
41 737
|
46 080
|
32 804
|
21 139
|
20 366
|
31 316
|
39 322
|
9 912
|
| Stocuri |
29 633
|
14 360
|
2 998
|
16 945
|
6 011
|
2 808
|
32 074
|
7 976
|
| Casa și conturi la bănci |
12 104
|
31 720
|
29 806
|
4 194
|
14 355
|
28 508
|
7 248
|
1 936
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
| Datorii |
153 661
|
104 690
|
72 640
|
31 536
|
10 455
|
14 928
|
27 070
|
11 171
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−111 924
|
−58 610
|
−39 836
|
−10 397
|
9 911
|
16 388
|
12 252
|
−1 259
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
209 281
|
233 011
|
216 573
|
207 058
|
199 691
|
213 547
|
170 376
|
30 162
|
| Venituri totale |
211 041
|
236 021
|
219 919
|
208 832
|
199 706
|
215 797
|
195 483
|
30 331
|
| Cheltuieli totale |
264 355
|
254 795
|
247 159
|
227 053
|
204 186
|
209 496
|
180 017
|
31 471
|
| Rezultat brut |
−53 314
|
−18 774
|
−27 240
|
−18 221
|
−4 480
|
+6 301
|
+15 466
|
−1 140
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−53 314
|
−18 774
|
−29 439
|
−20 309
|
−6 477
|
+4 136
|
+13 511
|
−1 459
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CIDAL PREST S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 209 281 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 53 314 lei.
-
Este CIDAL PREST S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, CIDAL PREST S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CIDAL PREST S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată CIDAL PREST S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iulie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CIDAL PREST S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CIDAL PREST S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.