CUI 39655804
PRATI COLLECTION S.R.L.
PRATI COLLECTION S.R.L. este o firmă din Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, județul TIMIŞ, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 1429 - Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2019 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.3 mil. lei (−18.7% față de 2024), un profit net de 46.7 mii lei și 16 angajați.
CUI
39655804
Nr. înregistrare
J2018002514355
EUID
ROONRC.J2018002514355
Formă juridică
SRL
Județ
TIMIŞ
Localitate
Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
Adresă
STR. VARŞOVIA, NR.14A, SPAȚIUL 2
Cod CAEN principal
1429 - Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Data înregistrării
23-07-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.07.2018
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 23-09-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
GLĂVAN DANIELA ALINA
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1429 - Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
-
9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1429 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1419 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1419 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1419 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1419 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1419 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1419 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||
| Active imobilizate |
211 110
|
288 764
|
684 927
|
216 943
|
226 827
|
244 195
|
132 103
|
| Active circulante |
340 134
|
924 402
|
384 395
|
617 960
|
453 883
|
647 765
|
452 294
|
| Stocuri |
89 908
|
94 683
|
103 118
|
140 812
|
243 398
|
282 478
|
187 900
|
| Creanțe |
144 565
|
156 894
|
254 143
|
330 085
|
169 755
|
97 455
|
237 595
|
| Casa și conturi la bănci |
105 661
|
672 825
|
27 134
|
147 063
|
40 730
|
267 832
|
26 799
|
| Datorii |
−158 204
|
258 860
|
372 575
|
388 697
|
197 984
|
695 744
|
577 687
|
| Capitaluri proprii |
709 448
|
954 306
|
696 747
|
446 206
|
482 726
|
196 216
|
6 710
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 314 316
|
2 845 965
|
2 708 578
|
2 790 419
|
1 699 786
|
1 401 325
|
167 464
|
| Venituri totale |
2 320 159
|
2 885 309
|
2 660 855
|
2 783 467
|
1 747 206
|
1 456 137
|
184 003
|
| Cheltuieli totale |
2 263 268
|
2 442 174
|
2 243 647
|
2 309 957
|
1 444 772
|
1 253 406
|
175 648
|
| Rezultat brut |
+56 891
|
+443 135
|
+417 208
|
+473 510
|
+302 434
|
+202 731
|
+8 355
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+46 693
|
+371 937
|
+369 655
|
+445 606
|
+288 354
|
+192 253
|
+6 680
|
| Alte date | |||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
16
|
16
|
18
|
11
|
11
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 13-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către PRATI COLLECTION S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PRATI COLLECTION S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.