CUI 39659270
ALANTIS WEB STUDIO S.R.L.
ALANTIS WEB STUDIO S.R.L. este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2020 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.7 mil. lei (−2.2% față de 2024), un profit net de 51.1 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
39659270
Nr. înregistrare
J2018010548407
EUID
ROONRC.J2018010548407
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
STR NUCETULUI, NR.7, MANSARDA. CAMERA 1
Data înregistrării
24-07-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.07.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-2020
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2611 - Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
-
2620 - Fabricarea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
-
4741 - Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-lui în magazine specializate
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7410 - Activităţi de design specializat
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 661 725
Rezultat net
+51 065
Capitaluri proprii
−55 622
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
64 164
|
100 438
|
142 329
|
186 075
|
33 692
|
24 049
|
—
|
1 053
|
| Active circulante |
246 270
|
164 842
|
255 299
|
1 498 519
|
851 255
|
606 628
|
56 963
|
4 870
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
2 963
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
189 027
|
132 236
|
117 992
|
869 982
|
528 441
|
84 299
|
44 338
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
57 243
|
32 606
|
137 307
|
625 574
|
322 814
|
522 329
|
12 625
|
4 870
|
| Datorii |
366 056
|
370 323
|
452 534
|
490 943
|
59 817
|
72 224
|
118 220
|
25 644
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
56 101
|
—
|
43 954
|
12 593
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−55 622
|
−105 043
|
−54 906
|
1 137 550
|
825 130
|
514 499
|
−73 850
|
−19 721
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 661 725
|
1 699 906
|
2 721 849
|
3 467 494
|
1 767 254
|
1 047 912
|
217 087
|
7 270
|
| Venituri totale |
1 669 534
|
1 706 819
|
2 792 909
|
3 493 102
|
1 776 356
|
1 051 527
|
217 785
|
7 270
|
| Cheltuieli totale |
1 617 023
|
1 756 956
|
2 826 235
|
2 321 117
|
948 051
|
452 699
|
269 743
|
27 118
|
| Rezultat brut |
+52 511
|
−50 137
|
−33 326
|
+1 171 985
|
+828 305
|
+598 828
|
−51 958
|
−19 848
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+51 065
|
−50 137
|
−55 146
|
+1 137 310
|
+810 632
|
+588 349
|
−54 129
|
−19 921
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
7
|
13
|
11
|
12
|
10
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ALANTIS WEB STUDIO S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 661 725 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 51 065 lei.
-
Este ALANTIS WEB STUDIO S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ALANTIS WEB STUDIO S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2020.
-
Ce cod CAEN principal are ALANTIS WEB STUDIO S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată ALANTIS WEB STUDIO S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iulie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ALANTIS WEB STUDIO S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ALANTIS WEB STUDIO S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.