CUI 39676661
SOFTEAMUS S.R.L.
SOFTEAMUS S.R.L. este o firmă din Satu Mare, județul Satu Mare, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 30.8 mii lei (−24.5% față de 2024) și un profit net de 23.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
39676661
Nr. înregistrare
J30/706/2018
EUID
ROONRC.J30/706/2018
Formă juridică
SRL
Județ
Satu Mare
Localitate
Satu Mare
Adresă
STR. VASILE GOLDIŞ, NR.4
Data înregistrării
26-07-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.07.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
30 763
Rezultat net
+23 879
Capitaluri proprii
38 470
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active circulante |
39 958
|
105 348
|
72 978
|
194 563
|
41 540
|
170 763
|
17 841
|
399
|
| Creanțe |
6 412
|
9 404
|
1 566
|
43 201
|
17 148
|
74 599
|
180
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
33 546
|
95 944
|
71 412
|
151 362
|
24 392
|
96 164
|
17 661
|
399
|
| Datorii |
1 488
|
1 757
|
1 406
|
1 939
|
1 158
|
1 152
|
1 000
|
300
|
| Capitaluri proprii |
38 470
|
103 591
|
71 572
|
192 624
|
40 382
|
169 611
|
16 841
|
99
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
30 763
|
40 742
|
14 047
|
200 672
|
42 758
|
176 978
|
17 858
|
—
|
| Venituri totale |
30 763
|
40 742
|
14 047
|
200 672
|
42 758
|
177 464
|
17 871
|
0
|
| Cheltuieli totale |
2 336
|
2 768
|
3 427
|
2 410
|
2 703
|
2 957
|
593
|
101
|
| Rezultat brut |
+28 427
|
+37 974
|
+10 620
|
+198 262
|
+40 055
|
+174 507
|
+17 278
|
−101
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+23 879
|
+32 020
|
+9 057
|
+192 242
|
+38 772
|
+169 410
|
+16 742
|
−101
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOFTEAMUS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 30 763 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 23 879 lei.
-
Este SOFTEAMUS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, SOFTEAMUS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SOFTEAMUS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată SOFTEAMUS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iulie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOFTEAMUS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOFTEAMUS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.