CUI 39745036
SNC CONSTRUCT S.R.L.
SNC CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, județul SIBIU, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2018. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 320.5 mii lei (+55.8% față de 2024), un profit net de 143.1 mii lei și 1 angajat.
CUI
39745036
Nr. înregistrare
J32/1130/2018
EUID
ROONRC.J32/1130/2018
Formă juridică
SRL
Județ
SIBIU
Localitate
Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr
Adresă
STR. DOAMNA STANCA, NR.3, BIROUL 2, ET.RETRAS, AP.25
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Data înregistrării
13-08-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.08.2018
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 31-08-2018
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
SCUTEA NICOLAE COSMIN
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
4 927 143
|
3 302 814
|
1 490 753
|
1 462 022
|
1 481 872
|
66 374
|
83 647
|
94 988
|
| Active circulante |
254 453
|
1 177 660
|
652 332
|
555 641
|
599 492
|
1 976 172
|
1 700 948
|
1 185 671
|
| Stocuri |
49 036
|
55 738
|
413 876
|
78 657
|
61 279
|
49 071
|
—
|
—
|
| Creanțe |
133 742
|
795 367
|
185 807
|
106 133
|
518 038
|
1 878 565
|
1 455 181
|
1 153 065
|
| Casa și conturi la bănci |
71 675
|
326 555
|
52 649
|
370 851
|
20 175
|
48 536
|
245 767
|
32 606
|
| Cheltuieli în avans |
479
|
1 411
|
697
|
701
|
502
|
756
|
414
|
—
|
| Datorii |
3 636 251
|
3 075 109
|
731 805
|
593 840
|
668 470
|
741 615
|
979 798
|
940 400
|
| Capitaluri proprii |
1 545 824
|
1 406 776
|
1 411 977
|
1 424 524
|
1 413 396
|
1 301 687
|
805 211
|
340 259
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
320 536
|
205 740
|
211 842
|
304 274
|
740 984
|
2 513 823
|
3 965 925
|
2 706 359
|
| Venituri totale |
1 996 991
|
1 689 067
|
563 897
|
349 608
|
748 271
|
2 513 964
|
3 982 359
|
2 710 741
|
| Cheltuieli totale |
1 826 043
|
1 693 191
|
574 536
|
335 577
|
630 441
|
1 996 587
|
3 477 490
|
2 344 131
|
| Rezultat brut |
+170 948
|
−4 124
|
−10 639
|
+14 031
|
+117 830
|
+517 377
|
+504 869
|
+366 610
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+143 139
|
−5 201
|
−12 546
|
+11 128
|
+111 709
|
+496 475
|
+464 952
|
+339 259
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
5
|
8
|
23
|
24
|
25
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 13-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către SNC CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SNC CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.