CUI 39783803
ATES FRONT S.R.L.
ATES FRONT S.R.L. este o firmă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2020. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mil. lei (+16.0% față de 2024), un profit net de 29.8 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
39783803
Nr. înregistrare
J2018001157324
EUID
ROONRC.J2018001157324
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Sibiu
Adresă
CAL. ŞURII MICI, NR.98E
Data înregistrării
24-08-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.08.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2020
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnului
-
1621 - Fabricarea de furnire şi a panourilor din lemn
-
1622 - Fabricarea parchetului asamblat în panouri
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
1624 - Fabricarea ambalajelor din lemn
-
1629 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4665 - Comerţ cu ridicata al mobilei de birou
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5229 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
9524 - Repararea mobilei şi a furniturilor casnice
-
9609 - Alte activităţi de servicii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 165 000
Rezultat net
+29 818
Capitaluri proprii
−125 763
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
88 962
|
51 590
|
60 806
|
67 541
|
64 159
|
74 792
|
58 143
|
—
|
| Active circulante |
127 864
|
105 193
|
150 195
|
81 404
|
108 392
|
87 298
|
262 010
|
200
|
| Stocuri |
22 886
|
44 649
|
50 607
|
16 177
|
49 106
|
71 260
|
246 951
|
—
|
| Creanțe |
69 873
|
29 883
|
77 646
|
28 867
|
36 400
|
15 001
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
35 105
|
30 661
|
21 942
|
36 360
|
22 886
|
1 037
|
15 059
|
200
|
| Cheltuieli în avans |
3 242
|
3 711
|
5 529
|
432
|
3 522
|
367
|
—
|
—
|
| Datorii |
345 831
|
316 075
|
289 971
|
148 612
|
540 244
|
532 383
|
483 947
|
0
|
| Capitaluri proprii |
−125 763
|
−155 581
|
−73 441
|
765
|
−364 171
|
−369 926
|
−163 794
|
200
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 165 000
|
1 004 550
|
1 039 433
|
966 191
|
872 274
|
606 626
|
24 075
|
—
|
| Venituri totale |
1 165 153
|
1 006 867
|
1 040 624
|
1 316 191
|
872 274
|
615 763
|
24 075
|
0
|
| Cheltuieli totale |
1 104 808
|
1 063 272
|
1 104 821
|
951 092
|
857 792
|
817 208
|
187 784
|
—
|
| Rezultat brut |
+60 345
|
−56 405
|
−64 197
|
+365 099
|
+14 482
|
−201 445
|
−163 709
|
0
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+29 818
|
−82 140
|
−74 206
|
+351 937
|
+5 756
|
−206 132
|
−163 994
|
0
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
6
|
6
|
6
|
4
|
3
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ATES FRONT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 165 000 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 29 818 lei.
-
Este ATES FRONT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ATES FRONT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2020.
-
Ce cod CAEN principal are ATES FRONT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a..
-
Când a fost înființată ATES FRONT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 august 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ATES FRONT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ATES FRONT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.