CUI 39787570
DIREDA CONSTRUCT S.R.L.
DIREDA CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Domneşti, județul Ilfov, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2018. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 355.2 mii lei (+19.3% față de 2023), o pierdere netă de 103.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
39787570
Nr. înregistrare
J23/4020/2018
EUID
ROONRC.J2018004020236
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Domneşti
Adresă
ŞOS. INDEPENDENŢEI, NR.125B
Data înregistrării
24-08-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.08.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2018
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
8240 - Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
355 153
Rezultat net
−103 448
Capitaluri proprii
67 924
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
316 758
|
345 554
|
728 855
|
411 276
|
202 408
|
| Active circulante |
155 616
|
277 055
|
590 013
|
383 784
|
84 190
|
| Stocuri |
104 935
|
100 469
|
375 916
|
181 786
|
71 345
|
| Creanțe |
40 526
|
160 009
|
210 423
|
134 454
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
10 155
|
16 577
|
3 674
|
67 544
|
12 845
|
| Datorii |
404 450
|
451 237
|
1 009 890
|
741 859
|
285 851
|
| Capitaluri proprii |
67 924
|
171 372
|
308 978
|
53 201
|
747
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
355 153
|
297 821
|
217 484
|
881 510
|
241 901
|
| Venituri totale |
355 153
|
297 821
|
535 338
|
981 511
|
241 901
|
| Cheltuieli totale |
456 813
|
336 340
|
274 208
|
919 241
|
238 935
|
| Rezultat brut |
−101 660
|
−38 519
|
+261 130
|
+62 270
|
+2 966
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−103 448
|
−41 348
|
+255 777
|
+52 454
|
+547
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DIREDA CONSTRUCT S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 355 153 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 103 448 lei.
-
Este DIREDA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, DIREDA CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2018.
-
Ce cod CAEN principal are DIREDA CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DIREDA CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 august 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DIREDA CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DIREDA CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.