CUI 39827675
OPTIM EVAL PLUS S.R.L.
OPTIM EVAL PLUS S.R.L. este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 98.4 mii lei (+34.2% față de 2024) și un profit net de 44.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
39827675
Nr. înregistrare
J12/3926/2018
EUID
ROONRC.J12/3926/2018
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. REGINA MARIA, NR.6, AP.2
Data înregistrării
04-09-2018
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.09.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6621 - Activităţi de evaluare a riscului de asigurare şi a pagubelor
-
6831 - Agenţii imobiliare
-
6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
98 370
Rezultat net
+44 455
Capitaluri proprii
1 366
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
2 932
|
8 022
|
33 959
|
64 351
|
92 301
|
120 261
|
—
|
—
|
| Active circulante |
16 851
|
10 094
|
12 984
|
10 266
|
12 883
|
89 983
|
157 587
|
85 208
|
| Creanțe |
1 785
|
8 490
|
10 170
|
7 400
|
11 001
|
85 907
|
156 884
|
26 200
|
| Casa și conturi la bănci |
15 066
|
1 604
|
2 814
|
2 866
|
1 882
|
4 076
|
703
|
59 008
|
| Datorii |
18 417
|
60 527
|
67 870
|
62 744
|
95 281
|
103 677
|
8 053
|
2 914
|
| Venituri în avans |
—
|
678
|
2 401
|
4 125
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 366
|
−43 089
|
−23 328
|
7 748
|
9 903
|
106 567
|
149 534
|
82 294
|
| Capital subscris vărsat |
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
98 370
|
73 295
|
74 530
|
90 065
|
87 234
|
137 254
|
178 339
|
97 128
|
| Venituri totale |
99 048
|
75 024
|
76 257
|
102 269
|
87 234
|
137 254
|
178 339
|
97 128
|
| Cheltuieli totale |
46 379
|
94 785
|
107 333
|
93 547
|
77 603
|
28 068
|
24 655
|
12 920
|
| Rezultat brut |
+52 669
|
−19 761
|
−31 076
|
+8 722
|
+9 631
|
+109 186
|
+153 684
|
+84 208
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+44 455
|
−19 761
|
−31 076
|
+6 425
|
+8 403
|
+105 367
|
+148 334
|
+81 294
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut OPTIM EVAL PLUS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 98 370 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 44 455 lei.
-
Este OPTIM EVAL PLUS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, OPTIM EVAL PLUS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are OPTIM EVAL PLUS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.
-
Când a fost înființată OPTIM EVAL PLUS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 septembrie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către OPTIM EVAL PLUS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește OPTIM EVAL PLUS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.