CUI 39830522
EXFACTOR-GRUP CONSTRUCT S.R.L.
EXFACTOR-GRUP CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2 mil. lei, o pierdere netă de 1.9 mil. lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
39830522
Nr. înregistrare
J40/12644/2018
EUID
ROONRC.J2018012644406
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. MIHAI VITEAZUL, NR.166
Data înregistrării
05-09-2018
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 09.08.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 011 796
Rezultat net
−1 856 950
Capitaluri proprii
21 411 895
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
64 255 064
|
76 145 875
|
60 815 029
|
61 757 584
|
56 160 112
|
22 038 992
|
22 875 006
|
—
|
| Active circulante |
95 465 820
|
45 109 545
|
5 190 957
|
5 310 640
|
3 841 036
|
1 935 225
|
1 098 496
|
200
|
| Stocuri |
44 895 381
|
3 288 287
|
3 278 793
|
3 284 364
|
2 533 981
|
1 446 944
|
—
|
—
|
| Creanțe |
30 602 648
|
29 388 088
|
1 787 128
|
1 774 356
|
590 671
|
112 491
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
19 967 791
|
12 433 170
|
125 036
|
251 920
|
716 384
|
375 790
|
1 098 496
|
200
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
7 500
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
138 308 989
|
97 986 575
|
42 493 053
|
42 243 698
|
36 046 104
|
16 916
|
2 252
|
0
|
| Capitaluri proprii |
21 411 895
|
23 268 845
|
23 512 933
|
24 824 526
|
23 962 544
|
23 957 301
|
23 971 250
|
200
|
| Capital subscris vărsat |
24 000 000
|
24 000 000
|
24 000 000
|
24 000 000
|
24 000 000
|
24 000 000
|
24 000 000
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
2 011 796
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
25 026 863
|
27 964 388
|
0
|
1 712 220
|
1 242 631
|
631 002
|
7 082
|
0
|
| Cheltuieli totale |
26 883 813
|
28 208 476
|
377 964
|
840 853
|
1 237 388
|
644 438
|
35 832
|
—
|
| Rezultat brut |
−1 856 950
|
−244 088
|
−377 964
|
+871 367
|
+5 243
|
−13 436
|
−28 750
|
0
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−1 856 950
|
−244 088
|
−377 964
|
+861 982
|
+5 243
|
−13 949
|
−28 750
|
0
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EXFACTOR-GRUP CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 011 796 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 1 856 950 lei.
-
Este EXFACTOR-GRUP CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, EXFACTOR-GRUP CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are EXFACTOR-GRUP CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată EXFACTOR-GRUP CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 septembrie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EXFACTOR-GRUP CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EXFACTOR-GRUP CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.