CUI 4061990
RADICAL COM S.R.L.
RADICAL COM S.R.L. este o firmă din Străoane, județul Vrancea, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 5211. Firma nu este plătitoare de TVA și aplică TVA la încasare. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 94.8 mii lei (+0.5% față de 2023), o pierdere netă de 25.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
4061990
Nr. înregistrare
J39/472/1993
EUID
ROONRC.J39/472/1993
Formă juridică
SRL
Județ
Vrancea
Localitate
Străoane
Adresă
COM. STRAOANE
Data înregistrării
04-06-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.06.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5211
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
94 773
Rezultat net
−25 791
Capitaluri proprii
−191 964
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active circulante |
55 340
|
33 778
|
17 370
|
11 447
|
20 213
|
—
|
10 558
|
12 761
|
12 978
|
20 837
|
15 862
|
13 768
|
17 882
|
19 957
|
26 655
|
37 578
|
| Stocuri |
22 133
|
18 326
|
12 569
|
10 728
|
9 536
|
—
|
9 840
|
11 747
|
12 805
|
19 628
|
14 918
|
13 554
|
17 454
|
19 823
|
26 224
|
35 696
|
| Creanțe |
1 237
|
417
|
687
|
687
|
10 554
|
—
|
686
|
683
|
—
|
1 035
|
644
|
16
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
31 970
|
15 035
|
4 114
|
32
|
123
|
—
|
32
|
331
|
173
|
174
|
300
|
198
|
428
|
134
|
431
|
1 882
|
| Datorii |
247 304
|
231 101
|
197 644
|
177 620
|
172 398
|
0
|
138 656
|
128 927
|
117 864
|
115 430
|
147 390
|
117 519
|
97 946
|
79 807
|
67 954
|
59 968
|
| Capitaluri proprii |
−191 964
|
−197 323
|
−180 274
|
−166 173
|
−152 185
|
0
|
−128 098
|
−116 166
|
−104 886
|
−94 593
|
−131 528
|
−103 751
|
−80 064
|
−59 850
|
−41 299
|
−22 390
|
| Capital subscris vărsat |
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
—
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
94 773
|
94 327
|
81 686
|
70 817
|
85 437
|
—
|
59 785
|
51 932
|
55 567
|
57 224
|
51 062
|
63 084
|
62 599
|
70 238
|
85 571
|
99 223
|
| Venituri totale |
94 773
|
94 327
|
81 686
|
70 817
|
85 437
|
0
|
59 785
|
51 932
|
55 567
|
57 224
|
51 062
|
63 084
|
62 599
|
70 238
|
85 571
|
99 223
|
| Cheltuieli totale |
119 616
|
110 686
|
94 970
|
84 096
|
113 363
|
—
|
82 400
|
62 694
|
64 749
|
79 008
|
77 308
|
85 036
|
82 813
|
88 789
|
101 255
|
93 575
|
| Rezultat brut |
−24 843
|
−16 359
|
−13 284
|
−13 279
|
−27 926
|
0
|
−22 615
|
−10 762
|
−9 182
|
−21 784
|
−26 246
|
−21 952
|
−20 214
|
−18 551
|
−15 684
|
+5 648
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−25 791
|
−17 049
|
−14 101
|
−13 988
|
−28 780
|
0
|
−23 213
|
−11 281
|
−10 293
|
−23 500
|
−27 777
|
−23 687
|
−20 214
|
−18 551
|
−18 909
|
+2 141
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
2
|
—
|
—
|
3
|
3
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RADICAL COM S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 94 773 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 25 791 lei.
-
Este RADICAL COM S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, RADICAL COM S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are RADICAL COM S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5211.
-
Când a fost înființată RADICAL COM S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RADICAL COM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RADICAL COM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.