CUI 4070947
CORNY COM SRL
CORNY COM SRL este o firmă din Petrăchioaia, județul Ilfov, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2001, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 56.8 mii lei (+5.8% față de 2024), o pierdere netă de 56.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
4070947
Nr. înregistrare
J2002000405232
EUID
ROONRC.J2002000405232
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Petrăchioaia
Adresă
SAT MAINEASCA, NR.26
Data înregistrării
08-06-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.06.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2001
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
56 789
Rezultat net
−56 621
Capitaluri proprii
−66 370
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2012 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 880
|
3 880
|
28 949
|
58 494
|
91 918
|
125 343
|
158 768
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 490
|
19 722
|
19 073
|
| Active circulante |
158 731
|
134 899
|
113 422
|
180 496
|
133 666
|
87 820
|
44 707
|
−2 686
|
32 714
|
37 288
|
16 571
|
65 584
|
58 026
|
48 941
|
41 248
|
27 604
|
64 326
|
| Stocuri |
78 274
|
63 945
|
46 986
|
121 911
|
85 381
|
48 995
|
13 506
|
−8 194
|
4 826
|
28 399
|
8 184
|
62 315
|
54 350
|
44 932
|
34 317
|
23 233
|
61 420
|
| Creanțe |
73 707
|
70 148
|
66 026
|
57 583
|
47 976
|
37 445
|
29 196
|
5 133
|
27 810
|
8 793
|
8 321
|
2 978
|
3 528
|
3 901
|
5 294
|
3 914
|
1 123
|
| Casa și conturi la bănci |
6 750
|
806
|
410
|
1 002
|
309
|
1 380
|
2 005
|
375
|
78
|
96
|
66
|
291
|
148
|
108
|
1 637
|
457
|
1 783
|
| Datorii |
228 981
|
148 528
|
156 423
|
618 756
|
525 560
|
434 015
|
349 982
|
116 183
|
128 124
|
110 495
|
76 433
|
108 949
|
84 914
|
59 786
|
41 965
|
35 848
|
70 803
|
| Capitaluri proprii |
−66 370
|
−9 749
|
−14 052
|
−379 766
|
−299 976
|
−220 852
|
−146 507
|
−118 869
|
−95 410
|
−73 207
|
−59 862
|
−43 365
|
−26 888
|
−10 845
|
4 773
|
11 478
|
12 596
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
56 789
|
53 652
|
56 357
|
49 481
|
70 602
|
92 951
|
82 565
|
93 403
|
46 261
|
68 784
|
40 035
|
54 758
|
56 694
|
81 694
|
94 758
|
95 761
|
102 838
|
| Venituri totale |
56 789
|
135 152
|
520 357
|
49 481
|
70 602
|
92 951
|
82 565
|
93 403
|
46 261
|
68 784
|
40 035
|
54 758
|
56 694
|
81 694
|
104 758
|
95 761
|
102 838
|
| Cheltuieli totale |
112 842
|
129 615
|
149 439
|
128 779
|
149 020
|
166 385
|
109 398
|
118 628
|
65 101
|
80 746
|
55 604
|
69 593
|
71 135
|
97 311
|
111 463
|
93 654
|
95 928
|
| Rezultat brut |
−56 053
|
+5 537
|
+370 918
|
−79 298
|
−78 418
|
−73 434
|
−26 833
|
−25 225
|
−18 840
|
−11 962
|
−15 569
|
−14 835
|
−14 441
|
−15 617
|
−6 705
|
+2 107
|
+6 910
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−56 621
|
+4 186
|
+365 714
|
−79 791
|
−79 124
|
−74 345
|
−27 637
|
−26 357
|
−19 306
|
−13 345
|
−16 497
|
−16 477
|
−15 843
|
−15 617
|
−6 705
|
−1 118
|
+3 653
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CORNY COM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 56 789 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 56 621 lei.
-
Este CORNY COM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CORNY COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2001.
-
Ce cod CAEN principal are CORNY COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată CORNY COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 martie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CORNY COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CORNY COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.