CUI 4093797
HOLSAG SRL
HOLSAG SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 1995 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.2 mil. lei (+7.5% față de 2024), un profit net de 133 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
4093797
Nr. înregistrare
J1993007630406
EUID
ROONRC.J1993007630406
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR FINLANDA, NR.8, PARTER, AP.1
Data înregistrării
11-06-1993
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 28.07.2020
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 201 801
Rezultat net
+133 034
Capitaluri proprii
401 744
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4682 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
108 665
|
149 549
|
244 114
|
88 279
|
15 655
|
42 931
|
128 195
|
86 866
|
121 169
|
46 545
|
55 427
|
67 263
|
21 855
|
31 059
|
74 274
|
97 941
|
107 868
|
| Active circulante |
730 019
|
1 141 353
|
993 497
|
1 030 193
|
1 392 845
|
1 254 387
|
882 482
|
1 426 407
|
1 129 785
|
895 604
|
1 066 704
|
1 849 776
|
2 123 186
|
1 489 870
|
717 060
|
821 195
|
577 753
|
| Stocuri |
257 816
|
286 557
|
291 493
|
313 224
|
234 636
|
219 877
|
278 116
|
356 318
|
212 970
|
221 088
|
336 475
|
452 652
|
212 233
|
282 439
|
244 476
|
172 036
|
148 895
|
| Creanțe |
227 410
|
572 445
|
445 490
|
296 819
|
737 640
|
678 657
|
517 394
|
662 428
|
615 631
|
433 971
|
501 295
|
1 024 302
|
1 277 846
|
875 628
|
367 890
|
438 952
|
310 542
|
| Casa și conturi la bănci |
244 793
|
282 351
|
256 514
|
420 150
|
420 569
|
355 853
|
86 972
|
407 661
|
301 184
|
240 545
|
228 934
|
372 822
|
633 107
|
331 803
|
104 694
|
210 207
|
118 316
|
| Cheltuieli în avans |
5 243
|
9 339
|
7 798
|
8 652
|
5 977
|
4 573
|
4 687
|
4 567
|
4 035
|
9 947
|
8 962
|
11 099
|
3 278
|
9 294
|
22 722
|
9 611
|
16 413
|
| Datorii |
442 183
|
812 421
|
642 522
|
444 208
|
672 437
|
985 481
|
1 045 432
|
1 314 507
|
940 990
|
579 233
|
878 925
|
1 322 978
|
1 444 222
|
1 414 589
|
1 052 319
|
1 317 651
|
1 073 266
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
2 098
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
401 744
|
487 820
|
602 887
|
682 916
|
742 040
|
316 410
|
−30 068
|
203 333
|
311 901
|
372 863
|
252 168
|
605 160
|
704 097
|
115 634
|
−238 263
|
−388 904
|
−371 232
|
| Capital subscris vărsat |
7 680
|
7 680
|
7 680
|
7 680
|
7 680
|
7 680
|
7 680
|
7 680
|
7 680
|
7 680
|
7 680
|
7 680
|
4 800
|
4 800
|
4 800
|
4 800
|
4 800
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 201 801
|
2 978 332
|
2 802 226
|
3 574 736
|
3 608 637
|
3 196 922
|
2 790 993
|
3 885 960
|
3 578 158
|
3 912 409
|
3 925 594
|
6 365 990
|
7 935 336
|
4 325 393
|
3 003 973
|
1 936 697
|
2 135 923
|
| Venituri totale |
3 212 967
|
2 983 415
|
2 874 597
|
3 594 416
|
3 954 256
|
3 298 272
|
2 844 689
|
3 946 346
|
3 627 350
|
3 989 710
|
4 016 559
|
6 467 682
|
8 076 203
|
4 468 017
|
3 079 936
|
2 016 859
|
2 300 668
|
| Cheltuieli totale |
3 048 909
|
2 821 766
|
2 709 607
|
3 210 862
|
3 190 282
|
2 925 870
|
2 860 212
|
3 713 531
|
3 342 765
|
3 700 452
|
3 819 318
|
5 747 500
|
7 233 788
|
4 036 721
|
2 892 318
|
2 027 618
|
2 452 291
|
| Rezultat brut |
+164 058
|
+161 649
|
+164 990
|
+383 554
|
+763 974
|
+372 402
|
−15 523
|
+232 815
|
+284 585
|
+289 258
|
+197 241
|
+720 182
|
+842 415
|
+431 296
|
+187 618
|
−10 759
|
−151 623
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+133 034
|
+134 899
|
+140 978
|
+356 800
|
+732 473
|
+346 623
|
−39 635
|
+193 766
|
+236 082
|
+242 983
|
+158 173
|
+596 169
|
+697 986
|
+353 897
|
+150 642
|
−17 672
|
−157 356
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
6
|
6
|
6
|
6
|
8
|
8
|
8
|
9
|
9
|
9
|
8
|
0
|
5
|
5
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut HOLSAG SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 201 801 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 133 034 lei.
-
Este HOLSAG SRL plătitoare de TVA?
-
Da, HOLSAG SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are HOLSAG SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice.
-
Când a fost înființată HOLSAG SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către HOLSAG SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește HOLSAG SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.