CUI 4158381
INSTCON SRL
INSTCON SRL este o firmă din Bacău, județul Bacău, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 480.4 mii lei (−0.4% față de 2024), un profit net de 270.8 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
4158381
Nr. înregistrare
J1993001119042
EUID
ROONRC.J1993001119042
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Bacău
Adresă
STR. CARPAŢI, NR.15
Data înregistrării
21-06-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.06.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
480 430
Rezultat net
+270 765
Capitaluri proprii
846 880
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
395 662
|
440 341
|
475 008
|
533 574
|
594 843
|
659 472
|
721 416
|
787 063
|
785 023
|
835 585
|
890 438
|
948 313
|
1 003 408
|
932 965
|
974 598
|
1 028 488
|
861 153
|
| Active circulante |
533 230
|
858 589
|
513 259
|
491 606
|
465 721
|
341 553
|
445 750
|
434 821
|
431 660
|
282 156
|
222 086
|
225 621
|
141 796
|
97 454
|
82 572
|
74 305
|
70 121
|
| Stocuri |
150
|
150
|
150
|
150
|
150
|
406
|
150
|
150
|
469
|
150
|
1 673
|
1 614
|
2 156
|
426
|
1 819
|
9 723
|
9 723
|
| Creanțe |
194 916
|
230 116
|
735
|
13 160
|
11 692
|
10 725
|
3 439
|
8 847
|
4 411
|
780
|
23 063
|
18 983
|
14 024
|
15 984
|
21 000
|
17 376
|
22 160
|
| Casa și conturi la bănci |
338 164
|
628 323
|
512 374
|
478 296
|
453 879
|
330 422
|
442 161
|
425 824
|
426 780
|
281 226
|
197 350
|
205 024
|
125 616
|
81 044
|
59 753
|
47 206
|
38 238
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
3 080
|
0
|
3 900
|
3 302
|
1 306
|
3 178
|
| Datorii |
82 012
|
386 652
|
62 625
|
52 788
|
46 642
|
66 749
|
47 780
|
47 621
|
177 479
|
74 014
|
50 027
|
54 810
|
54 283
|
50 676
|
54 203
|
69 017
|
45 090
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
452
|
1 842
|
3 142
|
4 442
|
5 742
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
846 880
|
912 278
|
925 642
|
971 940
|
1 012 080
|
931 134
|
1 114 944
|
1 168 521
|
1 039 204
|
1 043 727
|
1 062 497
|
1 122 204
|
1 090 921
|
983 643
|
1 006 269
|
1 035 082
|
889 362
|
| Capital subscris vărsat |
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
821
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
480 430
|
482 596
|
437 772
|
435 158
|
423 104
|
333 130
|
386 013
|
351 272
|
325 206
|
304 718
|
280 707
|
286 120
|
285 533
|
227 530
|
172 121
|
172 839
|
272 164
|
| Venituri totale |
500 857
|
504 036
|
452 508
|
436 458
|
424 404
|
334 430
|
387 914
|
352 776
|
325 206
|
304 718
|
280 707
|
286 120
|
285 554
|
230 402
|
177 176
|
173 086
|
274 720
|
| Cheltuieli totale |
219 731
|
194 329
|
176 656
|
155 926
|
145 303
|
178 783
|
204 922
|
198 937
|
185 788
|
202 391
|
226 983
|
246 254
|
288 216
|
246 117
|
193 851
|
157 892
|
204 617
|
| Rezultat brut |
+281 126
|
+309 707
|
+275 852
|
+280 532
|
+279 101
|
+155 647
|
+182 992
|
+153 839
|
+139 418
|
+102 327
|
+53 724
|
+39 866
|
−2 662
|
−15 715
|
−16 675
|
+15 194
|
+70 103
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+270 765
|
+299 514
|
+271 417
|
+276 254
|
+274 934
|
+152 527
|
+179 122
|
+150 317
|
+136 166
|
+99 277
|
+45 303
|
+31 283
|
−11 228
|
−22 627
|
−21 990
|
+6 823
|
+61 861
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
5
|
5
|
5
|
5
|
4
|
4
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INSTCON SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 480 430 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 270 765 lei.
-
Este INSTCON SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INSTCON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are INSTCON SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit.
-
Când a fost înființată INSTCON SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INSTCON SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INSTCON SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.